Gündem

Sony Xperia M2 tanıtıldı

By

on

Sınıfında dünyanın en ince 4G akıllı telefonu olarak çıkarılan Sony Xperia M2, uygun bir fiyatla yüksek kalitede teknolojiyi kullanıcılara sunmayı amaçlıyor.Sony’nin üst seviye akıllı telefonlarında bulunan OmniBalance tasarımı, hızlı işlemcisi ve geniş qHD ekranı ile M2 çok yönlü bir performans ortaya koyuyor.

Sony’nin ekran ve kamera teknolojilerindeki uzmanlığını kullanılarak geliştirdiği sınıfının en büyüğü olarak öne çıkan 4.8 inç qHD ekranın alt kısmında, oldukça hızlı 1,2 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 işlemci, 1 GB RAM ve 4G LTE desteği sunuluyor. Ayrıca içinde STAMINA Mode 3.0 ile 2300mAh batarya yer alıyor. Telefonun ağırlığı ise 148 gram.

Sony Xperia M2, tek ya da çift SIM kart seçenekleriyle satışa sunuluyor. Sony’nin en yeni nesil çift SIM kart teknolojisini içerisinde barındıran çift SIM kart versiyonu zincir mağazalarda, tek SIM kart versiyonu ise operatörlerde tüketiciler ile buluşuyor. Sony Xperia M2’nin Çift SIM kart versiyonunda, her iki SIM kart için ayrı ayrı telefon çalma sesi ayarlanabiliyor ve herhangi bir arama yapmadan ya da SMS göndermeden önce iki kart arasında kolayca geçiş yapılabiliyor. Ayrıca Sony’nin çift SIM yönetim teknolojisi, kullanıcıların her iki SIM’i de aktif tutmalarını ve görüşme yaparken bile diğer SIM’e gelen hiçbir aramayı kaçırmamalarını sağlıyor.

Aktivite takip uygulaması SmartBand de Xperia M2 ile birlikte sunuluyor. Uyku düzeninizi takip ediyor ve uyku döngünüze göre yeterli uykuyu aldığınızda sizi uyandırıyor, yürüyüş mesafesi, bisiklet veya arabada geçen zaman, adım sayısı gibi verileri kayıt altında tutuyor, aktivitelerini gözlemlemeleri ve geleceğe yönelik hedefler koymaları son derece kolaylaşıyor.

Oldukça ince ve hafif olan Sony Xperia M2, siyah, beyaz ve mor olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle 999 TL’den satışa çıktı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir