Gündem

Sony Vaio bilgisayar sahiplerini uyardı

By

on

Bugün itibariyle yapılan açıklamada Sony, Şubat ayında piyasaya çıkan Vaio Fit 11A modelinde bulunan bataryaların yanma riski olduğunu söyledi. Bilgisayarlarda bulunan bataryalardan bazılarının sorunlu olabileceğini söyleyen şirket, aşırı ısınma ve alev almaya kadar varabilecek sonuçlar karşısında kullanıcıları bilgilendirdi. Ürünlerin kısa zaman sonra resmen piyasadan çekilmesi bekleniyor.

Elektronik devi, piyasaya çıkışından bu yana 25.905 adet Vaio Fit 11A bilgisayarı 52 ülkeye göndermişti. Bunların dağılımı ise Avrupaya 7158, Çin’e 2088, Japonya’ya 3619 ve ABD’ye 497 adet şeklinde gerçekleşti. Sony, Panasonic tarafından üretilen batarya bölgesinden bilgisayarların alev aldığını belirtti.

Bu önemli sorun, Sony Şubat ayında Vaio bilgisayar bölümünü Japan Industrial Partners’a satmayı planladığını söyledikten kısa bir süre sonra gerçekleşti. Japon şirket, bilgisayar ürünlerinin planlama, tasarım ve geliştirilmesine kadar her şeyden sorumlu olurken, Sony yalnızca telefon ve tabletlere odaklanacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir