Gündem

Sony Pictures hacklendi

By

on

Sony Pictures Entertainment, önceki gün tüm bilgisayarlarını etkileyen büyük bir saldırı yaşadı. Hollywood’un en büyük stüdyolarından olan Sony Pictures’ın tüm bilgisayarlarına erişim engellenirken, şirketin IT sistemleri #GOP isminde bir grup hacker tarafından ele geçirildi. Saldırganların, önce bir sunucuya bulaşıp oradan tüm sistemlere yayıldıkları düşünülüyor.

Grup ise Sony Pictures’a bir tehdit bırakarak, taleplerinin yerine getirilmesini, yoksa belirttikleri şirket sırlarının 24 Kasım’da açığa çıkarılacağını söyledi. Tehditlerin ne olduğu bilinmezken, Sony Pictures bu süreçte tüm çalışanlarını evlerine yolladı ve daha fazla cihazı tehlikeye sokmaması adına hiçbir şekilde uzaktan şirket ağlarına bağlanmamalarını ve e-postalarına dahi bakmamalarını belirtti.

sony_pictures_gop_hack_1

Elbette saldırganların belirttiği tarih çoktan geçti ve henüz konuyla ilgili bir gelişme yaşanmadı. Ancak yine de yakın gelecekte yaşanmayacağı anlamına gelmiyor. Sony’nin hacker’ların taleplerini yerine getirip getirmediği bilinmezken, tamamlanmamış bir Sony filmi gibi önemli bilgilerin herkese açık bir şekilde paylaşılması Sony’e çok büyük zarar verecektir. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir