Gündem

Sony, hangi telefonların Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacağını açıkladı

By

on

Bugün HTC’nin yaptığı açıklamanın ardından, Sony de hangi cihazlarının Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacağını duyurdu. Android’in Haziran ayından bu yana L ismiyle bilinen yeni işletim sistemi, dün itibariyle resmiyete kavuşmuş ve Lollipop adını almıştı. Sırayla hangi cihazların yeni güncellemeyi alacağı duyurulurken, Sony’nin kullanıcılarını sevindireceğini söyleyebiliriz.

Özellikle de Xperia Z serisi sahipleri, yeni işletim sistemini almak konusunda şanslılar. Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact ve Xperia Z3 Tablet Compact cihazların tamamı Android 5.0 Lollipop’a kavuşacak.

➤ Android güncellemesi alacak tüm telefonlar

Sony Z Ultra Google Play Edition, Sony cihazlar arasında Lollipop’un tadına varacak ilk cihaz olurken, diğer cihazlar Xperia Z2 ve Z3 ile başlamak kaydıyla 2015’in ilk aylarından itibaren yeni işletim sistemine kavuşacak.

Z2 ve Z3 etiketine sahip olmayan cihazların da 2015 içerisinde güncellemeyi alacağı açıklanırken, listede olmayan cihazlar için pek umut bulunmuyor. Sony’nin listeyi genişletme ihtimali her zaman için bulunsa da, önceki yıllara baktığımızda pek mümkün olduğunu düşünmüyoruz.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir