Gündem

Sony, 3 Ağustos’ta yeni bir Xperia telefon tanıtacak

By

on

Sony’nin Twitter’daki resmi Xperia hesabı, geçtiğimiz gün yeni bir Xperia modelinin 3 Ağustos’ta tanıtılacağını duyurdu. Xperia C5 Ultra modeli olması beklenen bu yeni cihaza dair daha önce sızan dedikodularda kenarlıksız bir ekran olacağı göze çarpıyordu.

Sony’nin attığı tweet’teki ifade, yeni telefonun kamera özelliklerine odaklanırken, önceki modeller olan C4 ve C3’ün bu alanda güçlü olmadığını hatırlatabiliriz. Twitter’daki cümleyi Türkçe’ye çevirecek olursak, “Daha yakına odaklanın, bölünmüş ekranda fotoğraf çekebileceğiniz bir şey geliyor.” gibi bir cümle olduğunu söyleyebiliriz.

Şu an için telefona dair bilinenler arasında ise kenardan kenara Full HD 5.5 veya daha büyük boyutta bir ekran, Mediatek MT6752 yonga seti ve 2 GB RAM bulunuyor. Ön kameranın 5 MP çözünürlükte fotoğraf çekebileceği söylenirken, cihazın ana kamerasının da 13 MP kalitesinde görüntü yakalayacağı belirtiliyor.

Önümüzdeki hafta başında duyurulacak olan cihaz için pek fazla beklememize gerek olmadığını ve her şeyi kısa süre sonra öğreneceğimizi de hatırlatalım. Elbette hiçbir bilgi açığa çıkarmayan bu tweet neticesinde Sony’nin bambaşka bir cihazla karşımıza çıkması da olası. Bekleyip göreceğiz.

Recommended for you

0 Comments

  1. taner

    Ağustos 27, 2015 at 2:20 pm

    Split-second demişler split-screen değil. Haberde kötü bir çeviri hatası yapılmış.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir