Gündem

Snapchat’te Discover içeriği artık paylaşılabiliyor

By

on

Uzun süredir dünyanın en değerli uygulamalarından biri olarak gösterilmesine rağmen bu değerini paraya dökmekte zorlanan Snapchat, bu yılın başında şirketin önemli bir yayın platformu olma yolunda emin bir adım atmasını sağlayan Discover özelliğini tanıtmıştı. En önemli sorun ise, online yayıncılığın en kilit özelliği olan içeriğin internette paylaşılması işlemini Snapchat ile yapamamaktı.

Ancak bugün iOS ve Android sürümlerine gelen güncelleme ile, artık Discover’daki ünlü kuruluşların içeriklerine basılı tutarak oradaki fotoğraf veya videoyu arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz. Snapchat’in kendi tarzına uygun şekilde de paylaşmadan önce medya içeriğine çizimler ve yazı ekleyebiliyorsunuz. Gönderdiğiniz bu snap’lerde, kullanıcıların içeriğe daha rahat ulaşması ve anlaması için de “Discover ile gönderildi” ifadesi yer alıyor.

Bu yeni paylaşım işlemi oldukça küçük bir güncelleme olsa da Discover özelliğini çok daha faydalı yapma potansiyeli bulunuyor. Snapchat, çok daha fazla orijinal içerik yayınlamak istese de, entegre bir paylaşım sistemi olmadan ulaştığı kitle sınırlı kalıyordu. Artık Discover’da ilginç bir şey gördüğünüz zaman arkadaşlarınıza atabileceksiniz ve Snapchat içeriği de daha fazla kişiye ulaşmış olacak.

Bununla birlikte Snapchat’in Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi platformlarda paylaşım yapılmasına kasten izin vermediğini de belirtelim. Doğru yolda bir adım attığını düşündüğümüz Snapchat’in bundan sonra paylaşıma biraz daha açık olacağını umuyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir