Gündem

Snapchat’e Suudi Arabistan’dan destek gelebilir

By

on

Snapchat CEO’su Evan Spiegel ve şirketin stratejilerden sorumlu kıdemli yöneticisi Imran Khan, yeni bir ortaklık için Suudi Arabistan prensi Alwaleed bin Talal ile görüşmeye gitti.

Prens’in resmi kaynaklarından yapılan açıklamada: “Majesteleri ile Bay Spiegel, politika, iş dünyası ve ekonomi üzerine sohbet etmiştir. İkili aynı zamanda Prens Alwaleed’in ABD’deki yatırımlarını da konuşmuş, KHC ile Snapchat arasında daha sonra oluşması muhtemel ortaklık hakkında fikirlerini beyan etmiştir.” denildi.

Prens Alwaleed, dünya genelinde çok sayıda yatırımıyla ünlü Kingdom Holding Company’nin en büyük hissesine sahip olan isim. Şirket, teknoloji alanında Twitter, JD.com, FOX TV gibi yatırımlar yapmasının yanında dünyanın önde gelen çok sayıda markasında da hisse sahibi.

19 milyar dolar değer biçilen Snapchat’in yatırım arayışlarına girdiği son dönemde gerçekleşen bu toplantı ayrı da bir öneme sahip. Nihayetinde Suudi Prensi, ABD’deki en büyük bireysel yabancı yatırımcı olarak öne çıkıyor ve bu buluşmanın sonucunda ortaya çıkacaklar da ilginç olacak diye düşünüyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir