Gündem

Snapchat Discover çıktı

By

on

Snapchat, bugün itibariyle uygulamanın kullanımında yeni bir boyut açabilecek Discover (Keşfet) özelliğini duyurdu. Yeni özellik, çeşitli yayıncılar ve Snapchat’in kendi gazetecilerinden oluşan takımların farklı haberleri ve videoları öne çıkarmasını sağlayacak. Reklam desteği de olan Discover ile Snapchat üzerinden National Geographic, ESPN, Vice, CNN gibi medya kuruluşlarının haber özetleri görülebilecek.

Story kısmından kullanıcıları bu haberlerle buluşturacak olan medya kuruluşları, haberlerini parçalara ayıracaklar. Hikayeler, giriş, gelişme ve sonuç şeklinde anlatılacak. Snapchat’in özelliği olan 24 saat kuralı, haberler için de geçerli olacak. Blog yazısında belirtildiğine göre, Discover en çok haberin hikayesine önem gösterecek.

Kendi kendine silinen selfie’lerle ünlenen Snapchat, dünyanın en popüler uygulamalarından biri haline geldi. Bir süredir farklı bir basın için ortam kurmaya çalışan şirket, ilk olarak Hikayeler özelliğini çıkarmış, çeşitli büyük etkinliklerde çekilen kısa snaplerden oluşan hikayeleri kullanıcılarıyla paylaşmıştı. Snapchat’in kaybolan fotoğraflardan sonra ciddi şekilde beğenilen bu özelliği, uygulamanın bir mesajlaşma uygulamasından çok, bir sosyal ağa dönüşümünde de etkili oldu. Takipçileriyle gününü paylaşmak isteyen kullanıcılar, hikaye bölümünü, Snapchat’in en popüler özelliği yaptı.

Facebook ve Instagram’ın ardından 10 milyar dolarlık değeriyle üçüncü en popüler sosyal ağ olan Snapchat 18-34 yaş arası kitlesi üzerinden yeterince gelir sağlayamıyor. Kısa süre önce söylenene göre Facebook’un 3 milyar dolarlık satın alma teklifini reddeden Snapchat CEO’su Evan Spiegel, önce Hikayeler, şimdi de Discover ile Snapchat’in hak ettiği parayı kazandırması için çalışıyor.

Snapchat Discover, güncellemeler ile platformlara gönderilmeye başlandı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir