Gündem

Slingshot tüm dünyaya açıldı

By

on

Bir hafta önce Android ve iOS‘in ABD marketleri için çıkan uygulama, bugün itibariyle tüm dünyadan erişilebilir hale geldi. Snapchat’e rakip olarak çıkan uygulamada size gelen bir resim veya videoyu görmek için, öncelikle sizin de bir resim veya video ile cevap vermeniz gerekiyor.

Slingshot‘ta gönderilen fotoğraf ve videolar’a da Snapchat’te olduğu gibi yazı eklenebiliyor ve çizim yapılabiliyor. Çiz seçeneğinin ardından basılı tutarak ekranın sağ tarafındaki dikey çizgiden renk seçebiliyor ve yatay hareket ederek de çizgi kalınlığı ayarlayabiliyorsunuz. Snapchat ile kıyasladığımızda daha kullanışlı ve şık durduğunu söylemekte fayda var. Siz çizim yaparken de uygulama arkadan sakin bir müzik çalıyor. Oldukça sade olan uygulamada, çok sayıda böyle minik detay bulunuyor. Bir fotoğraf gönderildiğinde de, resim ekranın en altına doğru küçülüyor ve ekrandan küçük bir roket gibi fırlıyor.

Uygulamanın diğer birçok uygulamadan özellikler aldığını da belirtmemiz gerekiyor. Hali hazırda zaten Snapchat rakibi olarak ortaya çıkan Slingshot, Vine’dan videolarda atlama ve Instagram’dan da 15 saniyeye kadar vide çekme gibi özellikleri almış. Yine de bunların hepsini kendine has, eğlenceli bir çatı altında birleştirmiş.

Ancak Facebook’un mesajlaşma piyasasını ilk zorlayışı bu değil. Sosyal ağın bir önceki Snapchat kopyası Poke, Mayıs ayında uygulama mağazalarından çekilmişti. ABD haricindeki mağazalara ne zaman geleceği şimdlik belirsiz olan Slingshot’ın başarılı olup olmayacağı ise merak konusu.

About admin

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir