Gündem

Siri’ye Türkçe geliyor

By

on

Apple, Türkiye saati ile Pazaetesi gecesi, geliştiriciler için iOS 8.3 beta 2 sürümünü yayınladı. Bu sürüm ile birlikte Siri’nin Türkçe dâhil olmak üzere yedi yeni dil konuşacağı da garantilenmiş oldu.

Yeni yazılım güncellemesiyle birlikte, tahminlerimize göre yılın ikinci yarısında kullanıcılara sunulacak olan iOS 8.3, Türkçe haricinde Rusça, Danca, Almanca, İsveççe, Portekizce ve Tayca konuşacak. Şu an itibariyle 9 dil konuşabilen Siri’nin yeni eklenen dilleri içerisinde Türkçe’nin de bulunması ise oldukça büyük bir olay. Apple Store’un açılmasıyla birlikte Türkiye’deki varlığını iyice arttıran Apple’ın, kişisel asistanına Türkçe desteği eklemesi birçok kullanıcıyı mutlu edecektir.

emoji_fff

Bunun dışında yeni iOS sürümüyle birlikte emoji ve bayraklarda da çeşitlilik görünecek. iOS 8.3’te ek olarak Apple TV ile ilgili de yeni özellikler yer alacak.

Apple, şu an için iOS 8.3’ün resmi olarak ne zaman yayınlanacağını söylemese de, şirketin Mart ortasında başlayacak bir herkese açık beta programı yapması bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir