Gündem

Shazam Mac bilgisayarlara geldi

By

on

iOS, Android ve Windows Phone 8 uygulamalarıyla çok sayıda platformda kullanıcıların şarkı tanımasına olanak sağlayan Shazam, yeni cihazlara ve platformlara doğru büyümeye başladı. İlk olarak Apple’ın bilgisayar serisi Mac bilgisayarlara gelen uygulama, bu denli popüler olmasını sağlayan medya tanıma özelliğini bilgisayarlara getiriyor. En büyük yenilik ise, uygulamanın bilgisayar sistemlerinde yeni olması. Shazam yalnızca şarkı tanımakla sınırlı kalmıyor, diziler ve filmler gibi diğer medya içeriklerini de tanıyabiliyor.

Shazam Mac üzerinde bir içerik tanıdığı zaman, OS X bildirim uyarısıyla bunu gönderiyor. Sonrasında detaylıca bakmak isterseniz, bildirime tıkladığınzda şarkı sözlerine, videolara ve iTunes Store bağlantısına ulaşabiliyorsunuz. Ancak telefonda kullanımı daha uygun ve kolayken Shazam’ın bilgisayarda nasıl kullanışlı olabileceği biraz düşündürüyor. Shazam ürün müdürü Daniel Danker, Engedgat’a bu konuyla ilgili verdiği demeçte “kullanıcılara nerede, ne şekilde cihazlarını kullanıyor olurlarsa olsunlar, kusursuz ve anında çalışacak bir hizmet vermek istiyoruz” diyor. TV karşısında bir dizi izlerken veya Spotify’dan bir şarkı dinlerken faydalı olabileceğini belirten Danker, “kullanıcılarımızın hali hazırda severek kullandığı uygulamayı daha fazla platformda erişilebilir kılmak istedik” diye ekliyor.

iOS 8 ile birlikte iPhone ve iPad’in Siri asistanına dahil olacak Shazam’ın OS X işletim sisteminde başarılı olup olmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir