Gündem

Selfie ayakkabısı çıkıyor

By

on

Akıllı telefonların ön kameralarının iyice güçlenmesi, kimilerinin selfie kamerası olarak belirtilmesi, hatta selfie çekmeye özel telefonların çıkmasıyla birlikte son dönemin modası “özçekim” hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaya başladı. Birkaç aydır gördüğümüz yerde alıp kırma isteği uyandıran selfie çubuklarından sonra, bu sefer de 1 Nisan şakası olmasını umduğumuz ancak hiçbir şekilde şaka olmadığı, gerçek bir ürün olduğu belirtilen “selfie ayakkabısı” ortaya çıktı.

Miz Mooz firması tarafından kadınlar için tasarlanan selfie ayakkabıları, uç kısmında bir telefonun girebileceği kadar açıklığa sahip. Ayakkabının içerisinde, kullanıcısının ayak baş parmağıyla basabileceği bir de buton bulunuyor. Hanımlar bu butona basarak, iki ellerini de fotoğrafta göstermek suretiyle selfie çekebiliyor. Miz Mooz firmasının selfie ayakkabısıyla çekilen fotoğraflara verdiği isim ise İngilizce ayakkabı anlamına gelen “shoe” kelimesi ile selfie’nin birleştirilmiş hâli olan “shoefie.”

İki ayağında da akıllı telefon dock’u ile gezmek isteyen sevgili hanımlara ise diyecek bir şey bulamıyoruz. Dünyanın dört bir yanında, büyük konserlerde, festivallerde ve müzelerde selfie çubukları yasaklanırken, sokakta ayağını kaldırıp kendi fotoğrafını çeken insanları görmek, özellikle de Türkiye’de buna şahit olmak gerçekten eşsiz bir deneyim olacaktır, en azından bundan eminiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir