Gündem

Samsung’un yeni E serisi telefonlarına ait özellikler sızdı

By

on

Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz, Samsung’un yeni E serisi akıllı telefonlarından SM-E500 ve SM-E700 kod adlı iki telefon ortaya çıkmıştı. Bugüne kadar da bu telefonlara dair detaylı hiçbir bilgiye erişememiştik. Yalnızca cihazların Hindistan’a test amacıyla gönderildiğini biliyor ve orta sınıfa hitap edeceğini tahmin ediyorduk. GSM Arena’nın haberine göre iki telefonun da ekran ve işlemci bilgileri sızmış durumda. Kaynak ise Samsung çalışanlarına ve Hindistan’daki dağıtımcılara uzanıyor.

SM-E500 kod adlı Galaxy E5 olacağını tahmin ettiğimiz telefon, son sızan belgelere göre 5 inç 720p ekrana sahip olacak. 32 bit 1.2 GHz yonga setine sahip olacak telefonun bir de Android 4.4 KitKat ile çalışacağını biliyoruz.

samsung galaxy e5

Diğer telefon olan SM-E700 kod adklı Galaxy E7 ise yakın özelliklere sahip. Telefon yine 720p çözünürlük desteklerken 5.5 inçlik ekranı E7’ye göre büyük kalıyor. Galaxy E7, 1.5 GHz işlemciden güç alacak.

Telefonların ne zaman çıkacağına veya çıkıp çıkmayacağına dair ise net bir bilgi yok. Samsung’un önümüzdeki yıllarda mevcut listesindeki akıllı telefon sayısını azaltmaya gideceği ve giriş seviyesi ile orta sınıf segmente ağırlık vereceği söyleniyordu, E serisinin de bu amaca hizmet etmesini bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir