Gündem

Samsung’un iki farklı Galaxy S6 çıkaracağı kesinleşiyor

By

on

Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S6 hakkındaki dedikodu çarkı her geçen gün daha hızlı dönüyor. CES 2015’te şirketten yeni telefon ile ilgili resmi bir açıklama gelmese de, çoğu zaman hedefi doğru tutturan güvenilir kaynak Business Insider’ın haberine göre, yeni amiral gemisi iki farklı modelde karşımıza çıkacak. İlk olarak Galaxy Note 4’ün yanında gördüğümüz Edge modeli, daha önceki haberlerimizde dedikodu olarak verdiğimiz S6 için de çıkacak. Ek olarak Galaxy S5’in halefi, Samsung’un daha üstün bir kasa eğiliminin de en yeni örneği olacak. Ancak telefonun bütün bir kasaya mı, yoksa alüminyum işlemelere mi sahip olacağı konusunda net bir bilgi yok.

Donanım olarak Galaxy S6’da, daha önceki modellerde gördüğümüz gibi bölgelere özel spesifikasyonlar görmemiz mümkün. Ancak Qualcomm’un Snapdragon 810 ile bitmek bilmeyen sorunlar yaşadığı yönündeki dedikodular, tüm S6 modellerinde Samsung’un Exynos 7420 yonga setini görmemize sebep olabilir. Telefonda en az 3 GB RAM olması da oldukça yüksek bir ihtimal. Daha önceki dedikodularda 5.5 inç boyutunda olacağı söylense de, Galaxy S6’nın 5.2 veya 5.3 inç boyutlarında gelmesi de şaşırtıcı olmayacaktır. Nitekim Samsung, Note serisinde daha büyük ekran boyutlarıyla çalıştığı için S6’yı daha küçük tutmak isteyecektir.

Yıllardır süregelen eleştiriler sebebiyle Samsung, Alpha serisiyle birlikte tamamen plastik kasalardan vazgeçmiş, Note 4 ve Note Edge ile de bu yaklaşımını sürdürmüştü. Galaxy S serisinde de aynı yaklaşımı göstermesini beklediğimiz Samsung’un yeni telefon veya telefonlarını Mart ayında Barcelona’da gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtmasını bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir