Gündem

Samsung’dan yeni Tab S geliyor

By

on

Yeni bir dedikoduya göre, Samsung geçtiğimiz yıl çıkardığı ve üstün kalitesiyle göz dolduran 8.4 ve 10.5 inçlik tabletleri Galaxy Tab S için yeni model çalışmalarını sürdürüyor. Bu iki tablet için ülkemizde de büyük bir reklam politikası güden Samsung’un cihazlarını öne çıkarak en önemli şey ise, tablet dünyasında Apple’dan sonra ekran kalitesine önem vererek Super AMOLED ekran ile kullanıcıya gitmek olmuştu. Ki iPad ekranından daha da kaliteli bir görüntü sunan Tab S, çıktığında inceliğiyle de herkesi kendine hayran bırakmıştı. Yeni çıkacak tabletlerde de Samsung’un AMOLED teknolojisinden vazgeçmeyeceğini ve bu zarif tasarımı koruyacağını söyleyebiliriz.

Yeni modeller SM-T710 ve T810 model adlarıyla piyasaya sürülürken, şu an için tabletlerle ilgili başka hiçbir bilgi verilmiş değil. Yine de, yeni modellerin yeri yerinden oynatacak kadar donanım değişikliği getirmesini beklemiyoruz. Bir ihtimal, Samsung’un 1 Mart’ta tanıtacağı Galaxy S6 modelinde kullanması beklenen yeni yonga seti Exynoes 7420 tabletteki yerini alır ve RAM artışı gözleyebiliriz. Böylece yeni Tab S serisinde daha iyi bir performans görebiliriz. Onun dışında da tasarım alanında birkaç minik dokunuş yapmasını beklediğimiz Samsung, Apple’ın izinden giderek tabletine parmak izi okuma özelliği de getirebilir.

Şu an için yeni modellerin Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılma ihtimali oldukça düşük. Daha ilk kez dedikodusu ortaya çıkan tabletler için henüz yeterince çalışma yapılmadığı söyleniyor. Yeni Tab S modellerini yıl ortasında görmemiz daha olası.

Samsung’un Tab S modeli tabletleri geçtiğimiz yılın en iyi tabletleri arasında 2. sırada yer almıştı ve hâlâ 879 ve 1085 TL’den ülkemizde satışı sürüyor. Tablet incelemesini de buradan okuyabilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir