Gündem

Samsung’dan bir yeni telefon daha

By

on

Her yıl bir sürü yeni telefon çıkarmasına alıştığımız Samsung’dan yeni bir telefon daha geliyor. 2014’ün bitmesine sayılı günler kala, daha önce telefon sayısını azaltacağını duyuran şirketin önümüzdeki yıl da çok telefon çıkaracağı belli oldu.

Daha önce de Samsung Galaxy E5 ve E7‘yi görmemizi sağlayan Hindistan ithalat sitesinden bu sefer de SM-G430 model ismine sahip olan bir telefon ortaya çıktı. Birkaç birimin Ar-Ge araştırmaları için ülkeye gönderildiği tahmin ediliyor. Hindistan kaynaklı web sitesinde, ek olarak G430’un ekran boyutu da görünebiliyor. 5.5 inç ekranı olduğu ithalat listesinde belli olan telefonun diğer özellikleri, GSM Arena’nın haberine göre Samsung’un web sitesinden alınan bir ekran görüntüsünde ortaya çıkıyor.

gsmarena_001-5

Ekran görüntüsünde yeni telefonun 1080p çözünürlüğe sahip bir ekranı olacağı ve 2.5 GHz hızında bir işlemci barındıracağı görülüyor. Bu da bize, tam olarak bu saat hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 801 yonga setinin telefonda yer alacağını düşündürüyor.

Durum böyle olursa, telefonun Samsung’un devasa ürün portföyünde unutulan orta sınıf bir diğer telefon olmayacağını söyleyebiliriz. Tam olarak amiral gemisi de diyemeyeceğimiz telefon, nispeten üst sınıfa hitap eden orta sınıf bir telefon olacak. Bu sınıfta pek telefon görmediğimiz için de yeni cihazın ilginç olabileceğini düşünüyoruz. Nihayetinde Snapdragon 801, amiral gemisi telefonlarda gördüğümüz bir yonga seti, Cat.4 LTE destekliyor ve üst sınıf cihazlara hitap ediyor ancak Samsung’un amiral gemisi telefonlarında artık daha yüksek çözünürlük tercih ettiğini düşünürsek, G430’un tam olarak nereye yerleşeceğini şimdilik kestiremiyoruz.

gsmarena_002-3

Son olarak ekran görüntüsünde telefonun Android 4.4 KitKat ile çalışacağı belirtiliyor. Bu da cihazın yakın zaman içerisinde çıkma ihtimalini arttırıyor. Bir ihtimal yeni telefonun iPhone 6 Plus’a Samsung’un cevabı olma durumu da var. Bekleyip göreceğiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir