Gündem

Samsung’dan 7 inç telefon geliyor

By

on

Samsung’un 6 inç ekran boyutuna sahip Mega 2 isminde bir telefon çıkaracağının dedikoduları devam ederken, SK Telecom etiketiyle paylaşılan bir resim, 7 inçlik Galaxy W isminde bir modelin de çıkacağının sinyallerini verdi.

Söylenenlere göre, telefon-tablet hibridi cihaz “Phoneblet UX” arayüzünü destekleyecek. Bu arayüz, çoklu pencere modu desteklerken, kullanıcıya aynı anda ekranı ikiye bölerek farklı uygulamalar çalıştırabilmesini sağlıyor. Galaxy Note 3’te gördüğümüz suni deriye ek olarak, Galaxy W veya Galaxy Mega 2 telefonunun donanım olarak da dört çekirdekli 1.2 GHz işlemci 1.5 GB RAM, 8 GB dahili depolama alanı, 8 MP arka ve 2 MP ön kamerayla Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemini destekleyerek çıkması bekleniyor.

samsung-galaxy-w

Bu dedikoduya dair şüpheye düşüren tek şey ise, Samsung’un 2011 yılında Galaxy W isminde bir telefon çıkarmış olması. Türkiye’de de oldukça fazla kullanıcıya sahip olan orijinal Galaxy W, 3.7 inç ekran, 512 MB RAM, 2 GB hafıza, 1.4 GHz CPU desteğiyle satılıyordu. Samsung’un model ismini gerçekten değiştirip değiştirmediğini zaman gösterecek olsa da, 7 inçlik telefonun ne kadar kullanışlı olacağı halen şüphe barındırıyor. İlk olarak Kuzey Kore ve Çin’de çıkacağı söylenen telefonun gerçekten var olup olmadığını ise ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir