Gündem

Samsung yeni akıllı saatlerini tanıttı

By

on

Samsung’un, ilk akıllı saati Galaxy Gear’ı tanıtmasının üzerinden henüz 6 geçmesine rağmen, bugün firma Android yerine Tizen işletim sistemiyle çalışan iki yeni akıllı saat tanıttı. Yeni Gear 2 ve Gear 2 Neo, Nisan ayında satışa çıkacak. 1.63 inç AMOLED ekrana ve 4 GB dahili depolama alanına sahip olacaklar. Samsung, Galaxy Gear’daki tek çekirdekli 800 MHz işlemci yerine iki saate de çift çekirdekli 1 GHz işlemci ile birlikte 300 mAh pil ve 512 MB RAM koymuş.

Galaxy Gear 2’de 2 MP kamera bulunuyor. Gear 2 Neo’da ise kamera bulunmuyor, bu saat Samsung’un alt kesime hitap edeceği saat olarak görülüyor. Galaxy Gear 2’deki kameranın da yeri değişmiş durumda. Gear’da kamera kordon üzerinde bulunuyordu, Samsung bu sefer kamerayı saate alarak, kordon değişimini mümkün kılmış. Galaxy Gear 2 aynı zamanda çelik bir kasaya sahipken, Gear 2 Neo, plastik bir tasarıma sahip.

Samsung ek olarak, iki akıllı saati de en az 10 Galaxy isimli telefonun destekleyeceğini duyurdu. PayPal, Evernote, Feedly, Path ve Line da, Tizen işletim sisteminin destekleyeceği ilk uygulamalar olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir