Gündem

Samsung telefonların adı değişecek

By

on

Samsung, hiçbir firmada görmediğimiz kadar çok sayıda ve çeşitte ürüne sahip. Böyle bir ürün portföyü varken de her bir cihaza akılda kalıcı ve eşsiz bir isim vermek oldukça zor. Bu yüzden de Samsung’un bu döneme kadar telefonlarına çok uzun ve kimi zaman da saçma sayılabilecek isimler verdiğini gördük. Hepsinin başında Galaxy olmak kaydıyla Ace, Young, Core, Grand, Mega, Max gibi gayet anlamsız bir isimlere sahip bir sürü telefona sahip olan Samsung, bu gidişe bir dur demek istiyor. Spring Samsung Galaxy S2 Epic 4G Touch isminde bir modeli bile olan Samsung, Sammobile’ın haberine göre, güvenilir kaynaklardan alınan bilgiler neticesinde, kısa süre önce çıkardığı Galaxy A serisine benzer şekilde tek harfli isim düzenine geçecek.

Samsung, kısa süre önce metal kasalı, üst düzey görünümlü ancak orta sınıfa ve daha çok gençlere hitap eden Galaxy A serisi telefonlarını tanıtmıştı. Ardından Project Zero haberi duyulmuş ve Samsung’un Galaxy S serisi amiral gemisi modellerinde büyük bir değişime gideceği söylenmişti. Mobilde elde ettiği kar %74 oranında düşen Samsung, hem kendini hem de markayı yeni bir görünüş ile yenilemek istiyor.

Yine Sammobile’ın bugün duyurduğu bir habere göre de, yeni isimle çıkacak olan ilk cihazlar E serisi olacak. Hindistan’ın ihracat ve ithalat takip sitesi Zauba’dan alınan verilerde, deneme için ülkeye giren SM-E500F isminde bir cihaz tespit edildi. Daha önce Samsung’un EXXX şeklinde bir isme sahip olan hiçbir cihazı olmamıştı. Bu da yepyeni bir serinin yolda olduğunu gösteriyor.

sm-e500f

SM-E500F’in donanımına dair herhangi bir bilgi olmasa da, telefonun giriş seviyesi bir cihaz olacağı tahmin ediliyor. Kısa zaman önce yapılan haberlerde de, Samsung’un önümüzdeki yıllarda mevcut listesindeki akıllı telefon sayısını azaltmaya gideceği ve giriş seviyesi ile orta sınıf segmente ağırlık vereceği söylenmişti. Umuyoruz SM-E500F Samsung’a bir standart kazanma yolunda önemli katkılar sağlar.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir