Gündem

Samsung, katlanabilir telefon ekranı yapacak

By

on

Esnek ekranlar, yavaş yavaş ancak emin adımlarla hayatımıza ve mobil cihazlarımıza giriyor. İlk adım, LG G Flex, Samsung Galaxy Round ve Note Edge gibi cihazlarda gördüğümüz ekran modelleri olarak karşımıza çıktı.

Sıradaki adım olarak ise tamamen “ortadan ikiye katlanabilir” ekranlardan bahsediliyor. Üst düzey bir Samsung yöneticisinin söylediklerine göre, bu ekranlara sahip olan akıllı telefonlar da tamamen ortadan ikiye katlanabilecek.

Samsung’un ekran üreten alt kuruluşu, bu tür panellerin üretimi için kolları sıvamış durumda. Önümüzdeki yılın sonuna kadar aylık 30.000 ile 40.000 arasında bir üretim yapma kapasitesi bulunuyor.

Söylenenlere göre de Samsung’un rakiplerinden hiçbiri, 2016’ya kadar böyle bir üretim kapasitesine ulaşabilecek durumda değil. Samsung da bu avantajı 2015’in sonlarında katlanabilir bir telefon çıkararak kullanmayı planlıyor.

Bununla birlikte, dedikodusu dönen ürünle ilgili henüz hiçbir şeye karar verilmiş değil. Ancak 2015 yılında çıkarsa bile, Galaxy Note Edge gibi bu telefonun da “sınırlı sayıda” çıkacağı söyleniyor. Bu da amiral gemisi bir telefonun aylık milyonlarca üretim gerektirmesi, on binlerin yetmeyecek olmasından kaynaklanıyor.

Samsung Display, yalnızca Samsung Electronics’e bağlı yapısından çıkıp, üç yıl içerisinde panel üretimlerinin yarısını diğer şirketlere satmayı amaçlıyor.

Recommended for you

1 Comment

  1. osman

    Kasım 24, 2014 at 2:51 pm

    teknoleji en üst sevyede herşey beklenir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir