Gündem

Samsung Gear S tanıtıldı

By

on

Samsung, bugün IFA 2014‘te gerçekleştirdiği Unpacked 2 etkinliğiyle birlikte merakla beklenen akıllı saati Gear S’i tanıttı. Geçtiğimiz günlerde resmi duyurusu yapılan saat, 3G bağlantı özelliği olan saat, “bilekte akıllı telefon deneyimi” sloganıyla çıkıyor.

Bluetooth ve Wi-Fi’a ek olarak 3G desteği ile, giyilebilir cihazı kullanırken bildirim almak için akıllı telefon zorunluluğu ortadan kalkıyor. Samsung’un Tizen işletim sistemiyle güçlendirilmiş Gear S, sosyal ağlar, takvim ve uygulamalardan, telefonunuz çok uzaktayken bile bildirim almanızı sağlıyor. Ek olarak gelen mesajlara ekran klavyesi üzerinden cevap verilebiliyor ve S Voice özelliğiyle görev tanımlaması yapılabiliyor. Saat ile arama yapıp, çağrılara cevap vermek de mümkün.

2 inç eğimli Super AMOLED ekrana sahip olan Gear S’in çözünürlüğü 360×480 piksel. Düzenlenebilir ekran seçeneklerine ek olarak saatin kordonu da değiştirilebilyor. Saatte bunların dışında HERE tarafından sağlanan adresten adrese navigasyon, Financial Times’ın fasfFT servisi üzerinden 24 saat haberler ve Facebook bildirimlerini de destekliyor.Sağlık uygulamaları konusunda da birden fazla sensörü, dahili GPS’i ile birlikte Gear S, tüm S Health özelliklerini destekliyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir