Gündem

Samsung Galaxy S6’nın metal kasası görüntülendi

By

on

Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S6 ile ilgili dedikodular iyice sıklaşmaya başladı. 1 Mart günü Mobil Dünya Kongresi kapsamında Barcelona’da lanse edilecek telefon için, bugün de metal kasa ile birlikte tüm girişler ve tuşlara ait fotoğraflar yayınlandı.

Daha önce telefon için tasarlanan kapaklar sızmış ve cihazın yalnızca 7.2 mm kalınlığında olacağı söylenmişti. Telefonun kenarlarında, önceki modellerin arkasında gördüğümüz oyulmuş tasarım olacağı belirtilirken, üst kısmında da anten, ikinci mikrofon ve IR blaster olmasını beklediğimiz donanımlar için de plastik bölümler bulunuyor. Galaxy S6’nın sol kısmında ses açıp kapama tuşları bulunurken, sağda da Güç/Kilit tuşu ile SIM girişi yer alıyor.

Telefonun alt tarafı ise diğer kısımlarına göre oldukça kalabalık. Şarj ve bilgisayar bağlantısı için microUSB portunun yanında 3.5 mm kulaklık girişi, ana mikrofon ve hoparlör, cihazın alt kısmında yer alıyor. 20 MP olacağı söylenen kamera ise arka kapakta oldukça büyük bir yer kaplıyor ve hemen yanında LED flaş ile kalp atış hızı sensörü için alanlar bulunuyor.

Son bilgilere göre, Galaxy S6, 5 inç QHD Super AMOLED ekrana sahip olacak ve Exynos 7420 yonga setinde sekiz çekirdekli CPU ve 3 GB RAM’den güç alacak. Arkadaki 20 MP kameraya ise önde 5 MP kamera eşlik edecek. Ek olarak S5’te gördüğümüz kaydırmalı parmak izi sensörünün yerine, Apple’ın TouchID’si gibi yalnızca parmak koyularak çalışan bir sensör yer alacağı da söylenenler arasında. Sızan kasa görüntüleriyle birlikte telefonun hafif kavisli yapısını iPhone 6’ya benzetmedik desek yalan olur.

Ek olarak, fotoğrafların kaynağı olan nowhereelse.fr sitesi, Galaxy S6 ve Galaxy S Edge için fiyat bilgisini de doğruladı. Galaxy S6’nın en düşük modeli olan 32 GB depolama alanına sahip SIM kilitsiz model 749, 64 GB model 849, 128 GB model de 949 Euro’dan satışa çıkacak. Galaxy S Edge’in ise 32 GB modeli 849, 64 GB modeli 949 ve 128 GB modeli 1049 Euro’dan alıcı bulacak. Galaxy S6’nın koyu mavi, mavi-yeşil, altın ve beyaz renklerinde satışa çıkacağı da doğrulanan bilgiler arasında.

Tüm bunlar hâli hazırda “dedikodu” etiketine sahip olsa da doğru olma ihtimalleri oldukça yüksek. Görünüşe göre 1 Mart’taki etkinlikten önce telefona dair her şeyi öğreneceğiz. Yine de hiçbir bilginin Samsung tarafından doğrulanmadığını ve kesin olmadığını unutmayın.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir