Gündem

Samsung Galaxy S6’dan yeni görseller sızdı

By

on

Şimdiye kadar çok sayıda özelliğini öğrendiğimiz, kenarından köşesinden gördüğümüz Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6’dan yeni görseller sızdı. Şu an için telefonun resmi fotoğrafları ele geçirilemese de, koruyucu kapaklardan elde edilen görüntüler, S6’nın neye benzeyeceği konusunda net bir fikir edinmemizi sağlıyor. Aşağıda gördüğünüz resimler, Galaxy S6’nın aşağı yukarı nasıl görüneceğini iyi bir şekilde anlatıyor.

s6 sketch

Bu resimler, S6’nın tasarım çizimlerinin yayınlanmasından sonra ortaya çıktı. Tasarım çizimleri gayet düzgün ve gerçek bir kaynaktan çıkmış gibi görünürken, birisi o çizimleri kaynak alarak bir tür CAD yazılımıyla bu oldukça detaylı resimleri çizdi. Şu an için bu görsellerin, Samsung’un çıkaracağı Galaxy S6’ya en yakın resimler olduğunu söyleyebiliriz. Kesinlikle bu şekilde çıkma ihtimali düşük olsa da, S6 bundan pek de farklı olamaz.

Samsung Galaxy S6, donanım açısından da etkileyici bir cihaz olacak. Dedikodulara göre telefonda sekiz çekirdekli Exynos 7420 işlemci, aynı şekilde etkileyici Mali-T760 GPU ve 3 GB RAM bulunacak. 5.1 inç QHD ekranı olması beklenen Galaxy S6, aynı zamanda 20 MP OIS arka ve 5 MP ön kameralara sahip olacak. Kamera konusunda Samsung’un bu sefer iddialı olduğunu söyleyelim.

Galaxy S6’nın yanında tanıtılması beklenen bir de Edge modeline dair de AnTuTu sonuçları önceki gün yayınlanmıştı. O sonuçlara bakacak olursak, Galaxy S6 Edge 5.1 inç 2560×1440 piksel çözünürlükte QHD bir ekranla merhaba diyecek. Telefonun içinde ise Exynos 7420 CPU, 3 GB RAM bulunacak. 32 GB dahili depolama alanı olan bir telefonla yapıldığı anlaşılan Benchmark testine göre, Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri Android 5.0.2 Lollipop işletim sistemiyle gelecek. Sonuçlara göre aynı zamanda telefonda 20 MP arka ve 5 MP de ön kamera bulunacak.

Yine de yukarıdaki bilgilerin hiçbirinin doğruluğunu garanti etmiyoruz. Yazdıklarımız tamamen dedikodulara dayanıyor. O yüzden her şeyin en doğrusu için 1 Mart’ı bekleyeceğiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir