Gündem

Samsung Galaxy S6 satışları Kore’de şaşırttı

By

on

Daha geçtiğimiz hafta Samsung’un 70 milyonun üzerinde satış rakamlarına ulaşacağı söylenen yeni telefonları Galaxy S6 ve S6 edge için şirketin ana vatanı Güney Kore’den kötü haberler geldi. Güney Kore kaynaklı Yonhap News haberine göre, Samsung’un kendi ülkesindeki satış rakamları beklenenin çok altında.

Koreli haber sitesi, S6 ve S6 edge için toplam 300.000’in üzerinde ön sipariş alınmasına karşın, Samsung’un yalnızca 200.000 adet cihaz satabildiğini belirtti. Yeni modellerle ilgili daha önce yapılan tüm tahminlerin abartı olma ihtimali her zaman için korunuyor olsa da, Kore’de gerçekleşen bu beklentinin altındaki satışların arkasında, operatörlerin kısıtlı kampanyalarının yattığı belirtiliyor. İlk başta yeni modellerin 193 dolara tekabül eden 210.000 Won’dan başlayan fiyatlarla satışa çıkacağı duyurulmuş, ardından tüm operatörler zam yapma kararı alarak fiyatları yükseltmişti.

Dünyanın diğer bölgelerindeki satış durumuna dair bir bilgi olmasa da, Samsung’un yıllar sonra amiral gemisi Galaxy S serisinde hedefi tam 12’den vurduğunu ve herkes tarafından beğeniyle karşılanan iki model tanıttığını söyleyebiliriz. Bu sebepten oluşan heyecan ve beklentinin ise gerçekten abartı boyutlara ulaştığı da ortada. Ancak yalnızca bir ülkede 2 hafta içerisinde 200.000 adet telefon satmak da Samsung bazında başarısız kabul edilebilir olsa da,  şirketin bu sefer gerçekten başardığını da gösteriyor. Umuyoruz Samsung aynı güzellikte ve kalitede telefonlar çıkarmaya devam eder. Nitekim satışların da beklenen 70 milyonluk seviyelere ulaşmaması için hiçbir sebep yok.

Recommended for you

0 Comments

 1. rahmi

  Nisan 25, 2015 at 1:16 am

  samsung ir modeli çıkardıktan sonra hemen arkasından diğer modeli tanıtıyor. İlk modeli desteklemeyi de bırakıyor. Şimdiye kadar samsung kullandım. Şimdi kullanmayacağım. S6 fiyatı 2500 s6 edge fiyatı 3000 tl
  6 ay sonra fiyatlar %10-25 arası düşüyor. Yani bu fiyata git araba al. Değmez. Hemen arkasından başka bir model çıkarır zaten…

 2. Serdar

  Mayıs 1, 2015 at 3:18 pm

  Telefon güzel fena değil. Ama sırf radyosu ve micro sd kart slotu olmadığı için almayacağım. internet radyosu sevmiyorum ve 32gb (kullanılabilir alan 25GB) yeterli değil benim için. 64Gb modelide çok pahalı. Sd kart daha mantıklı geliyor bana. Bu yıl istediğim gibi bir telefon modeli çıkmadı. Ben gelecek yılı beklemeyi düşünüyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir