Gündem

Samsung Galaxy S6 Plus geliyor

By

on

Samsung içerisinde Project Zero 2 adıyla bilinen, Galaxy S6 edge’in büyük modeli olarak planlanan yeni telefonun önümüzdeki haftalarda çıkacağı söyleniyor. Galaxy S6 Plus adıyla raflardaki yerini alacak olan yeni model, son dedikodulara göre kısa zaman sonra resmen duyurulacak.

Telefona dair daha önce de çeşitli dedikodular çıkmış olsa da, birçoğu pek ciddiye alınacak türden değildi ancak Galaxy S6 Plus’ın varlığından kesin olmamızı sağlamıştı. Bu dedikoduların büyük bölümü, yeni telefonun Eylül ayında düzenlenecek bu yılki IFA Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılacağını söylerken, Samsung odaklı çalışmalar yürüten ve her şeyden ilk olarak haberdar olan Sammobile sitesi, bu kadar beklememize gerek olmadığını belirtiyor.

Samsung Galaxy S6 Plus’ın özelliklerine baktığımızda ise altı çekirdekli Snapdragon 808 yonga setinin yanında 5.4 veya 5.5 inç Super AMOLED kavisli ekran, 32 GB dahili depolama alanı, 5 MP ön ve 16 MP de arka kamera olacağı söyleniyor. Galaxy S6 Plus, geçtiğimiz sene çıkan Note Edge’in halefi olabilir.

Elbette tüm dedikodularda olduğu gibi Galaxy S6 Plus konusunda da Samsung’dan resmi bir açıklama olmadığını, her şeyi zamanın göstereceğini ekleyelim.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir