Gündem

Samsung Galaxy S6 özellikleri sızdı

By

on

Galaxy S serisinin merakla beklenen yeni telefonu Galaxy S6’nın özellikleri sızdı. AnTuTu benchmark sonucunun ekran görüntüsü şeklinde basına yansıyan özellikler, Samsung’un ciddi bir çalışma içerisinde olduğunu gösteriyor.

Ekran görüntüsüne göre, Samsung Galaxy S6, 1440 x 2560 piksel QHD çözünürlükte bir ekrana sahip olacak. Telefon, işlem gücünü sekiz çekirdekli işlemcisinden ve Mali-T760 GPU’sundan alacak. Önceki sızıntılara da baktığımızda yonga seti Exynos 7420 tabanlı olacak ve 64-bit destekleyecek. Yine önceki sızıntılara göre ekranı 5.5 inç olacak olan Samsung Galaxy S6, 3 GB da RAM bulunduracak.

SamsungGalaxyS6AnTuTu

Samsung Galaxy S6 için daha önce de bir AnTuTu sonucu yayınlanmıştı. Bu sonuçta üstte söylediğimiz bilgiler aynı olurken, telefonun 20 MP kamerası olduğu belirtilmişti. Yeni ekran görüntüsünde ise kameranın 16 MP olduğu görünüyor. Bunun sebebi olarak telefonun farklı pazarlarda çıkacak farklı modellerinin test edildiğini düşünüyoruz. Nitekim çoğu zaman Kore modelleri genelde daha iyi özelliklere sahip oluyor. Yine de sızıntı sızıntıdır diyerek, doğru bilgiler için Samsung’u beklememiz gerektiğini tekrar hatırlatalım.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir