Gündem

Samsung, Galaxy S6 için kendi bükme testini yayınladı

By

on

Telefonlarını çok zor şartlar altında eğip bükmekten hoşlanan insanlar için yeni bir haber getirdik. Geçtiğimiz günlerde SquareTrade isminde bir firma, iPhone 6’nın yanında Galaxy S6 edge ve HTC One M9’u da bükme testine sokmuş, uyguladığı kuvvetle tüm telefonları mahvetmişti. Samsung da buna karşılık olarak zamanında Apple’ın yaptığı gibi kendi test sürecini detaylı bir şekilde gösteren bir video yayınladı.

Daha önce yerlere çalındığında gösterdiği sağlamlıkla bizleri biraz şok eden Samsung’un yeni modelleri için bükme testine başlar başlamaz şirket tarafından bu videonun, telefon parçalamak gibi “sadist arzuları” tatmin etmek amacıyla hazırlanmadığı belirtiliyor.

Her testte telefonlara uygulanan kuvvet de belirtiliyor. Bu kuvvet miktarını herkesin anlaması için de Samsung, 5 adet kurşun kalemden oluşan bir seti örnek gösteriyor. Onları kırmak için 108 Nm kuvvet uygulanması gerektiğini gösterdikten sonra, Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge sahneye çıkıyor ve biraz daha güçlü bir kuvvet ile bükülmek istenmelerine rağmen hayatta kalmayı başarıp, orijinal şekillerine geri dönüyorlar.

Samsung Galaxy S6 edge’i ortadan kıran ve kullanılamaz hâle getiren kuvvetin 149 Nm, tüm bu telefon bükme çılgınlığını başlatan videoda iPhone 6’ya uygulanan kuvvetin de 243 Nm olduğunu belirtelim.

Bu kuvvetleri telefonlara normal şartlarda uygulamanız mümkün olmadığı için cihazların bükülme gibi bir sorunu da olmuyor. Ek olarak artık hafiflik ve incelik aradığımız cihazların belirli bir kuvvette bükülmesi kadar doğal bir şey olmadığı için üreticiler de bunun aksi yönünde çalışmalarını sürdürüyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir