Gündem

Samsung Galaxy S6 Edge’in özellikleri sızdı

By

on

Samsung’un 1 Mart’ta Mobil Dünya Kongresi kapsamında Barcelona’da gerçekleştireceği lansman öncesi dedikodu ve sızıntılar da artıyor. Son sızıntımız, Samsung’un Galaxy S6 modelinin yanında tanıtacağı ve S Edge veya S6 Edge olarak adlandırılacak yeni modelinin Benchmark sonuçlarına ait. Gördüğümüz kadarıyla da Samsung, şimdiye kadar çıkardığı en iyi akıllı telefonu çıkarmaya hazırlanıyor.

Bugün itibariyle AnTuTu benchmark veri tabanında SM-G925W8 model numarasıyla görünen sonuçlar ile birlikte, telefonun neredeyse tüm donanım özellikleri ortaya çıkmış durumda. Bu özellikler doğruysa -ki yüksek ihtimalle doğru- Galaxy S6 ve Edge modeli, akıllı telefon pazarında mevcut tüm telefonların önüne geçebilecek durumda. Samsung’un Note 4 ve Note Edge’de olduğu gibi iki modelde de donanım özelliklerini aynı tutma ihtimalinin burada da geçerli olduğunu ve S6 Edge için sızan bilgilerin, Galaxy S6 için de geçerli olabileceğini belirtelim. Yani aşağıdaki özelliklerin iki telefonda da bulunması kimseyi şaşırtmasın.

Benchmark sonuçlarına bakacak olursak, Galaxy S6 Edge 5.1 inç 2560×1440 piksel çözünürlükte QHD bir ekranla merhaba diyecek. Telefonun içinde ise Exynos 7420 CPU, 3 GB RAM bulunacak. 32 GB dahili depolama alanı olan bir telefonla yapıldığı anlaşılan Benchmark testine göre, Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri Android 5.0.2 Lollipop işletim sistemiyle gelecek. Sonuçlara göre aynı zamanda telefonda 20 MP arka ve 5 MP de ön kamera bulunacak. Kamera haricinde bu özelliklerin geçmiş dedikodularla paralel gittiğini de söyleyebiliriz. Samsung’un 16 MP kamerasını değiştirmeyeceği söyleniyordu ancak 20 MP kamera da şaşırtıcı olmaz.

Telefonu yukarıda belirttiğimiz kadar iyi yapan şey ise, özellikleriyle birlikte yayınlanan performans puanı. Exynos 7420 ile bambaşka bir boyut kazanmış olan S6 Edge, toplamda 60.978 puan yaparak birçok telefonu geride bırakıyor. Exynos’un yeni modellere göre optimize edilmesi de, bu performansı arttıran en önemli faktörlerden biri.

Anladığımız kadarıyla yaklaşık 3 hafta sonra Samsung’dan daha önce görmediğimiz kadar güçlü bir telefon veya iki telefon görebiliriz. Az kaldı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir