Gündem

Samsung Galaxy S6 Edge kesinleşiyor

By

on

Dedikodu çarkı yine durmak bilmiyor ve Samsung’un merakla beklenen yeni telefonlarıyla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu yılın başlarında, Samsung’un ilkbaharda tanıtması beklenen Galaxy S6 modelinin yanında bir de S6 Edge modeli tanıtacağını yazmıştık. Bu Edge modelin, Note Edge’in aksine iki kenarının da kavisli olacağını söylemiş ve merakla beklemeye başlamıştık. Gün geçtikçe dedikodular kuvvetlenmiş, Samsung’un iki farklı S6 modeli tanıtacağı güvenilir kaynaklar tarafından doğrulanmıştı.

Samsung’a özel haberler yapan ve genellikle içeriden doğru bilgiler ulaştıran Sammobile sitesinin yeni haberine göre, iki tarafı da kavisli ekrana sahip olan Galaxy S6 Edge, gerçekten de çıkacak. Model numarasının SM-G925 olacağı belirtilen telefon, çıktıktan sonra zaten ilk duyduğumuzdan beri seslendiğimiz şekilde Samsung Galaxy S6 Edge olarak anılacak.

Galaxy S6 Edge’de de Note Edge’dekine benzer yandaki panellerle kullanılabilecek çeşitli ekstra özellikler olmasını bekliyoruz. Kullanıcılar bu ekranlar üzerinden hızla haberlere, finans bilgilerine, S Health verilerine, bildirimlere ve gece saatine ulaşabilecekler. Ek olarak bu eşsiz tasarım, yepyeni özellikler ve uygulamaları da beraberinde getirecek. Kullanıcılar bu uygulamalara Samsung App Store’dan ulaşabilecek.

Samsung’un çift tarafı da kavisli yaparak, Note Edge’e oldukça darılan solak kullanıcıları da düşündüğü söyleniyor. Nihayetinde Note Edge, sağ el ile kullanıma uygundu. Samsung Galaxy S6 Edge’in, Galaxy S6 ile birlikte Mart başında gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmasını bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir