Gündem

Samsung, Galaxy S6 dedikodularıyla dalga geçiyor

By

on

Yılın en önemli lansmanından yalnızca birkaç gün uzakta olan Samsung, Galaxy S6 ile ilgili yapılan dedikodulara daha önce görülmemiş incelikte bir cevap verdi.

Şirketin Norveç takımına ait “Is This The Next” web sayfası, Galaxy S6 ile ilgili bizim de daha önceleri çok şekilde yaptığımız üzere yapılan dedikodularla dalga geçiyor. Telefonun nasıl görüneceğine dair söylediğimiz onca cümleyi tek tek ağzımıza geri soktuğunu söyleyebiliriz. Takım, telefon ile ilgili “söylenen” ifadeleri abartıp, cümleleri konsept fotoğraflara dönüştürerek dedikoducularla ciddi şekilde eğlenmiş. Biz de, çok ince düşünülerek hazırlandığına inandığımız bu sayfayı incelerken en az onlar kadar eğlendik diyebiliriz. Samsung’un 2015 içerisindeki en önemli cihazı olarak görebileceğimiz Galaxy S6 lansmanı öncesinde böyle rahat bir tutum sergilemesi de ekstra hoşumuza gitti.

Bakalım yeni Galaxy ile ilgili neler denmiş?

samsung-gs1.0

Dedikodu 1: “Yeni telefonda görebileceğimiz özelliklerden biri de ön yüzde yer alacak hoparlörler.”

samsung-gs2.0

Dedikodu 2: “Yeni Galaxy’nin oldukça sağlam bir yapıda olması bekleniyor.”

samsung-gs3.0

Dedikodu 3: “Yeni Samsung Galaxy ekranı, üç taraflı olacak.”

samsung-gs4.0

Dedikodu 4: “Dedikodulara göre Samsung Galaxy’nin daha büyük bir ekran ile tanıtılması yüksek ihtimal.”

samsung-gs5.0

Dedikodu 5: “Dedikodulara göre yeni Samsung Galaxy tamamen cam kasaya sahip olacak.”

Samsung bizlerle bu şekilde eğlenirken, kendilerine bu dedikodular için teşekkür ediyoruz. Yine de tanıtılmasına 4 gün kalan yeni Galaxy S6 hakkında duyduğumuz dedikoduları da vermezsek olmaz:

Son aldığımız bilgilere ve dedikodulara göre, Galaxy S6’da sekiz çekirdekli Exynos 7420 işlemci, aynı şekilde etkileyici Mali-T760 GPU ve 3 GB RAM bulunacak. 5.1 inç QHD ekrana sahip olması beklenen telefon, aynı zamanda 20 MP OIS arka ve 5 MP ön kameralarla kaliteli bir fotoğraf deneyimi sunacak. Galaxy S6 ile birlikte tanıtılacak “üç ekranlı” S6 Edge modeli de normal ekranlı kardeşiyle aynı donanım özelliklerine sahip olacak.

Samsung’un yeni Galaxy model(ler)i 1 Mart günü Mobil Dünya Kongresi kapsamında Barcelona’da lanse edilecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir