Gündem

Samsung Galaxy S6, 2 Mart’ta tanıtılacak

By

on

Kore basınında çıkan bir habere göre, Samsung’dan kıdemli bir yetkili, şirketin yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S6’nın Barcelona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacağını doğrulayıp, direkt olarak 2 Mart tarihini de açıkladı. Dahası, Samsung’un elinde şu an için birden fazla S6 prototipi bulunuyor ve hangisinin piyasaya sürüleceğine kesin olarak karar verilmedi.

Böylece son günlerde artan dedikoduların da bir nevi kaynağı belli olmuş oldu. Sızan görüntüler, özellikler, işlemci bilgileri, Edge modeli, cam arka panel, tek parça metal kasa vs. derken Samsung’un kullanıcılardan gelen tepkileri ölçtüğünü söyleyebiliriz. Edge modeli demişken, Kore medyasına konuşan Samsung yetkilisi, bu bilgilere ek olarak şirketin henüz yeni kavisli ekranlı modelin gün yüzü görüp görmemesine karar vermediğini belirtmiş.

Son günlerde çıkan dedikodular arasında, Samsung’un yeni amiral gemisi telefonunda şu an için neredeyse standart haline gelen Snapdragon 810 yonga seti yerine kendi ürettiği Exynos çip setini kullanacağı, telefonun su geçirmez olmayacağı, 4 GB RAM ile piyasaya sürüleceği, cam arka paneli olacağı, metal kasası olmayacağı, metal kasası olacağı gibi maddeler bulunuyordu. Zaten inanmasak da, dedikoduların doğruluk payı her daim vardır ancak bu sefer Samsung’dan farklı bir telefon görebiliriz. Nihayetinde Galaxy S6 Edge’in de varlığı, Kore basınına göre kesinleşmiş oldu ama tüketicinin telefonu hiç görmeme ihtimali devam ediyor.

Mobil Dünya Kongresi demişken, G4 modelini tanıtmasını beklediğimiz LG’den de “Barcelona’da yeni bir telefon modeli tanıtmayacağız” açıklaması geldi. Bir LG yetkilisinin yine Kore basınına yaptığı açıklamada, şirketin kongrede giyilebilir cihazlara odaklanacağı, Mayıs ayında tanıtılan G3’ü baz aldıklarında yeni modeli tanıtmak için daha çok zamanları olduğu belirtildi. Bu senenin Mobil Dünya Kongresi de heyecanlı ve dolu dolu geçecek görünüyor. Daha önce HTC, yeni amiral gemisi One M9’u 1 Mart’ta tanıtacağını duyurmuştu.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir