Gündem

Samsung Galaxy S5 resmen tanıtıldı

By

on

Mobil Dünya Kongresi’nin ilk gününde, zaten duyurulması beklenen Galaxy S5 akıllı telefon resmen duyuruldu. Telefonda 5.1 inç Full HD Super AMOLED ekran bulunuyor. Yani ekran S4’ten çok az büyümüş durumda. Arka kameranın altına yeni bir kalp atış hızı monitörü eklenmiş. Aynı zamanda kemeranın çözünürlüğü de 13’ten 16 MP’e çekilmiş. İki fotoğraf arasındaki çekim süresi saniyenin üçte birine indirilirken, Galaxy S5’in yeni kamerası 4K video çekimi ve HDR fotoğraf çekimi de destekliyor.

samsung-galaxy-s5-blue-730x743

Telefonun kasası da değişerek Galaxy serisinden farklı bir tasarım uygulanmış. Aynı zamanda telefon su ve toz geçirmez özelliğe sahip.

iPhone 5S’in ardından gelmesine kesin gözüyle bakılan parmak izi sensörü de S5’e eklenmiş. Yeni telefonda dört çekirdekli 2.5 GHz işlemci, 2 GB RAM, 2800 mAh batarya bulunuyor ve 16 veya 32 GB depolama alanı seçenekleri sunuluyor. Aynı zamanda telefonda microSD kart desteği de bulunuyor. Galaxy S5, Android’in son sürümü KitKat 4.4’ü destekliyor. Cihaz 11 Nisan’da 150 ülkede satışa çıkacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir