Gündem

Samsung Galaxy S5, Aralık’ta Android Lollipop alabilir

By

on

Android 5.0 Lollipop güncellemesi almasına kesin gözüyle baktığımız telefonlardan Samsung Galaxy S5 için de ilk dedikodu geldi. Önceki gün bir LG yetkilisinin, LG G3 için Android 5.0 Lollipop güncelleme bilgisi vermesinin ardından, Güney Kore merkezli Samsung da geride kalmak istememiş gibi görünüyor. Galaxy S5 için çıkan ilk dedikoduya göre amiral gemisi telefon Aralık ayı içerisinde Android 5.0 Lollipop güncellemesine kavuşacak.

Elbette ilk dağıtım için bu tarihin geçerli olduğunu unutmamak gerekiyor. Her zaman olduğu gibi Galaxy S5’in tüm dünyadaki çok çeşitli sürümlerine yeni güncellemenin ulaşması birkaç hafta sürebiliyor. LG G3’ün de yıl bitmeden Lollipop’u yayınlama planı olduğunu ve Google’ın henüz final sürümünü üreticilerle paylaşmadığı düşünüldüğünde, Samsung ve LG’nin oldukça hızlı bir güncelleme gerçekleştireceğini söyleyebiliriz. Önceki güncellemelerde kullanıcılarını oldukça bekleten Android üreticilerinin Lollipop ile bu duruma da dur diyeceğini düşünüyoruz.

➤ Rehber: Hangi telefonlar Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacak?

Daha önce SamMobile’ın sızdırdığı görüntülerde Galaxy S5’te yeni Android’i görmüş ve Google’ın daha sade ve temiz bir arayüz beklentisi oluşturduğu işletim sisteminin, Samsung’un TouchWiz arayüzünde pek bekleneni veremediğini söylemiştik.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir