Gündem

Samsung Galaxy S4’ün Android Lollipop alacağı kesinleşti

By

on

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S5’in Android 5.0 Lollipop alacağı, daha önce de ortaya çıkan demo video ile birlikte kesinleşmişti. Ancak şirketin bir önceki yıl çıkardığı amiral gemisi Galaxy S4 hakkında net bir bilgi bulunmuyordu. Bugün Sammobile’ın doğruladığı habere göre, Galaxy S4 de Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacak. Ancak çok sayıda farklı sürümü olan Galaxy S4 için güncelleme sıralamasının nasıl olacağı, şu an için en büyük soru işareti halini almış durumda.

Sammobile’ın verdiği bilgiler ışığında, Galaxy S4’ün ülkemizde de satılan modeli olan, Exynos işlemciye sahip I9500 modeli, güncellemeyi alacak ilk S4 olacak. 2015’in başlarında Samsung’un güncellemeyi yayınlayacağı söylenirken, ondan sonra telefonlara dağıtılması için operatörlerin gerekli çalışmaları gerçekleştirmesini beklemek gerekecek.

Galaxy S4’ün daha güçlü modeli olan I9505 kodlu Snapdragon 600 işlemciye sahip model ile I9295 kodlu Galaxy S4 Active modelleri de Exynos işlemcili modeli takip edecek.

Henüz Samsung cephesinden, hangi telefonların Android 5.0 Lollipop alacağına dair resmi bir takvim görmedik ancak neredeyse her telefon için ayrı ayrı güncelleme haberleri düşmüş durumda. Şu an için Samsung modellerinden Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge, Galaxy S5, Galaxy S5 Dual-SIM, Galaxy S5 Mini, Galaxy ALPHA, ve Galaxy Note 3’ün Android 5.0 Lollipop güncellemesi alması bekleniyor.

Android 5.0 Lollipop’a kavuşacak tüm telefonları derlediğimiz rehberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir