Gündem

Samsung Galaxy S4 ve Note 2 için Android Lollipop doğrulandı

By

on

Daha önceki yazılarımızda kullandığımız kaynaklara göre ilginç diyebileceğimiz Finlandiya merkezli bir kaynak, Samsung Galaxy S4 ve Note 2’nin Android Lollipop güncellemesine kavuşacağını doğruladı. Finlandiyalı kaynağımız, herhangi bir haber sitesi veya dedikodu paylaşan bir site değil, Samsung’un resmi Finlandiya sayfası. Şirketin Finlandiya ekibi, Samsung cihazlar ile Android sayfasını güncelleyerek, hangi telefonların Android 5.0 Lollipop alacağını bir nevi duyurmuş ve doğrulamış oldu. Web sitesindeki tabloda, Samsung’un Finlandiya’da satışa çıkardığı telefonların güncelleme alıp almayacağı belirtiliyor. Daha öncesinden haberdar olduğumuz son 1-2 yılın amiral gemisi telefonları haricinde eski telefon bilgilerinin de sunulması ise bizleri şaşırtan kısım oldu.

Galaxy S4 için Android 5.0 Lollipop güncellemesini Mart-Nisan aylarında bekliyorduk ancak Note 2’nin de güncelleme sırasına alınması, Samsung’un nispeten eski bir telefon için çalışmasına sevindirmekle birlikte ciddi şekilde de şaşırttı. İlk olarak 2012 Eylül’de raflardaki yerini alan telefon, Samsung’un cihazlara “2 yıl destek” sözünden sonra bu denli bir destek almaya devam eden ilk cihaz oluyor.

Listede Note 2 haricinde daha önceden tahmin etmediğimiz bir telefon ise bulunmuyor. Galaxy S5’in yanında “bilgi yok” yazsa da, telefon için güncelleme çoktan yayınlanmaya başladı. Yine merak edilen cihazlardan S5 Mini’ye ek olarak Galaxy Alpha’nın güncellemeyi alacağı da kesinleşmiş oldu.

Bu yeni bilgilere bu şekilde ulaşmamızın oldukça enteresan olduğunu da tekrar vurgulayalım. Üstteki bilgiler, adında Samsung olan veya olmayan herhangi başka bir kaynaktan gelseydi direkt olarak bir kenara bırakır, yazmaya değer bile görmezdik ancak Samsung’un resmi sayfasından gelince işler değişti. Yani, ya Samsung cephesinde çok büyük bir hata yapıldı, ya da Koreli teknoloji devi gerçekten de köklü bir değişim yolunda ilerlemeye devam ediyor. Umuyoruz hiçbir hata söz konusu değildir ve Samsung değişip büyümeye devam eder.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir