Gündem

Samsung Galaxy Note Edge Türkiye’ye gelecek mi?

By

on

Samsung Galaxy Note Edge, IFA 2014’te tanıtıldığından beri teknoloji meraklılarının ilgisini üzerinden bir an olsun düşürmediği, şimdiye kadar görmediğimiz bir tasarıma sahip eşsiz bir telefon. Samsung, telefonu tanıtırken sınırlı sayıda birimin, sınırlı sayıda ülkeye dağıtılacağını duyurmuş, birçok ülkede belirli bir heyecan ve merak oluşmasına sebep olmuştu. Sonrasında şirketten gelen resmi açıklamalara göre, telefon şimdilik yalnızca ABD, Japonya ve Samsung’un merkezi konumundaki Güney Kore’de satışa çıktı.

Note Edge’i ülkemizde görme ihtimalimizin başından beri düşük olduğunu, telefon ile ilgili her haberimizde dile getirdik. Başlıkta sorduğumuz sorunun şimdilik yanıtı ise “Hayır” oluyor. Sammobile’ın sızdırdığı bilgilere göre, Galaxy Note Edge’in satışa çıkacağı ülkelerin listesi yayınlandı. Yine de bu listenin henüz dedikodu statüsünde olduğunu ve Samsung’un değişiklik yapabileceğini de unutmayalım. Samsung Türkiye’nin, telefonu ülkemize getirmek için çalışmalar yaptığını da söyleyebiliriz.

SM-N915F, N915Y, N915G modelleriyle üç farklı Samsung Galaxy Note Edge piyasaya sürülecek. Sürüleceği ülkeler ise Almanya, Avusturya, Avustralya, Birleşik Krallık, Fransa, Hindistan, Hollanda, İspanya, İsviçre, İskandinav ülkeleri, İtalya, Lüksemburg, Kazakistan, Nepal, Polonya, Portekiz, Rusya, Singapur ve olarak belirlenmiş durumda.

note_4_edge_preorder_kv

Samsung’un bu listeyi genişletme durumunun ne olduğunu henüz bilmiyoruz ancak tanıtımında “sınırlı sayıda telefon, sınırlı sayıda ülke” diyen Samsung’un, Galaxy Note Edge’i Türkiye’ye getirme ihtimalini düşük olarak görüyoruz. Yine de umarız biz yanlış çıkarız ve Galaxy Note Edge’i ülkemizde görme şansımız olur.

Neredeyse her şeyiyle Note 4′ün aynısı olan telefonda görülecek en büyük fark, 5.6 inç boyutundaki Quad HD+ bükülebilir ekran. HD’nin yanında bulunan artı, kenardaki ekranda bulunan ekstra 160 pikseli belirtiyor. Telefon Note 4′ten 3.8 mm daha genişken, 2.2 mm de daha kısa ve ek olarak 3000 mAh bataryası da Note 4 ile farklılık gösteriyor. Galaxy Note Edge, 2.7 GHz dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci ve 600 MHz Adreno 420 GPU ile güç alıyor. 3 GB RAM’e sahip olan telefon, 32 ve 64 GB dahili depolama alanı seçenekleriyle satılacak. 16 MP arka kamerasına ek olarak görüntülü sohbet ve selfie’ler için de 3.7 MP’lik bir ön kamera, Note Edge ile kullanıcıya sunuluyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir