Gündem

Samsung Galaxy Note Edge Türkiye’de!

By

on

Samsung Galaxy Note Edge nihayet Türkiye’de satışa sunuluyor. Samsung’un IFA 2014’te Galaxy Note 4 ile birlikte tanıttığı kenarında kavisli ekranı olan Note Edge, sınırlı sayıda üretilmiş ve sınırlı sayıda ülkede satışa sunulacağı duyurulmuştu. Türkiye’nin bu ülkelerden biri olması beklenmezken, ülkemizden gelen yoğun ilgi ve talebe karşı Samsung kayıtsız kalamadı.

Samsung Electronics Turkey Ürün Müdürü Tolga Erdem, düzenlediği basın toplantısında Galaxy Note Edge’in 22 Aralık Pazartesi gününden itibaren 2799 TL fiyat etiketiyle Türkiye’de satışa sunulacağı bilgisini verdi. Android 4.4.4sürümü yüklü olan cihazın Ocak ayı içinde Android 5.0 güncellemesine kavuşacağı da açıklandı.

[Samsung Galaxy Note Edge incelemesi]

Neredeyse her şeyiyle Note 4′ün aynısı olan telefonda görülecek en büyük fark, 5.6 inç boyutundaki Quad HD+ bükülebilir ekran. HD’nin yanında bulunan artı, kenardaki ekranda bulunan ekstra 160 pikseli belirtiyor. Telefon Note 4′ten 3.8 mm daha genişken, 2.2 mm de daha kısa ve ek olarak 3000 mAh bataryası da Note 4 ile farklılık gösteriyor. Galaxy Note Edge, 2.7 GHz dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci ve 600 MHz Adreno 420 GPU ile güç alıyor. 3 GB RAM’e sahip olan telefon, 32 ve 64 GB dahili depolama alanı seçenekleriyle satılacak. 16 MP arka kamerasına ek olarak görüntülü sohbet ve selfie’ler için de 3.7 MP’lik bir ön kamera, Note Edge ile kullanıcıya sunuluyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir