Gündem

Samsung Galaxy Note Edge için beta Lollipop ROM’u sızdı

By

on

Samsung Galaxy Note 4 için Gear VR desteği sebebiyle Lollipop güncelleştirmesinin ertelenmesinin ardından, gözler birlikte tanıtıldığı Galaxy Note Edge’e çevrilmişti. Bugün ise XDA-Developers’da Note Edge için resmi Android 5.0.1 sürümünün beta versiyonu sızdı ve herkesle paylaşıldı.

XXU1BOA2 build numarasına sahip olan yazılım, 29 Ocak tarihini gösteriyor, yani oldukça yeni. Ancak mevcut sürümün çözülmesi gereken sorunları bulunuyor. Kullanıcılardan biri, uyku modunda telefonun yeniden açılmadığını, o yüzden böyle bir sorunla karşılaşmamak için minimum CPU frekansını 300 MHz’e ayarlamak gerektiğini söylüyor.

Ek olarak ROM’u kuracaksanız, cihazınızı yedeklemeniz de şiddetle tavsiye ediliyor. Kullanıcılardan birisi her şeyi temizlemeden ROM’u yüklemeyi başarsa da, hiçbir kesinlik bulunmuyor. Şu an için ROM’u kurmak için Odin 3.09 programını kullanmak gerekiyor.

Kullanıcı yorumlarına göre, Lollipop ROM’u ile birlikte Note Edge, satışa sunulduğu KitKat’a göre çok daha hızlı ve iyi çalışıyor. Daha önce de Samsung’un Galaxy S5 modeli için resmi ROM sızmıştı. XDA-Developers’daki forum konusundan ROM ile ilgili detaylı bilgiye ve download linklerine ulaşabilirsiniz. Son olarak Samsung’un Lollipop güncellemesini yayınlamaması için bir sebep olduğunu, bu yüzden riskin tamamen sizde olduğunu da belirtelim.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir