Gündem

Samsung Galaxy Note Edge ABD’de satışa çıkıyor

By

on

Samsung’un IFA 2014’te Galaxy Note 4 ile birlikte tanıttığı ve akıllı telefon pazarına bomba gibi düşen telefonu Galaxy Note Edge, sınırlı sayıda stok ile ABD’de satışa çıkıyor. Kıvrımlı ekranı ve daha önce hiç görmediğimiz tasarımıyla büyük ilgi çeken telefon, 7 Kasım’da satışa sunulacak ve ABD’deki tüm büyük operatörler tarafından satılacak. Daha önce Japonya ve Güney Kore’de satışa çıkan Galaxy Note Edge’in Asya dışındaki ilk durağı ise Amerika Birleşik Devletleri olacak.

ABD’de telefonun erişilebilirlik ve fiyat bilgisini veren ilk operatör ise AT&T oldu. Şirket, iki yıllık kontrat ile Galaxy Note Edge’i 399 dolar gibi bir fiyattan satarken, SIM-free seçenek tercih edilirse Note Edge’i 945 dolara almak mümkün olacak. Ülkedeki diğer büyük operatörlerin de benzeri bir fiyat politikası izlemesi beklenirken, şimdiye kadar son dönem amiral gemisi telefonlar düşünüldüğünde, 949 dolardan satılan 128 GB iPhone 6 Plus’ın bile önüne geçen Note Edge, ABD’de en yüksek fiyattan satışa çıkan telefon olacak.

Neredeyse her şeyiyle Note 4′ün aynısıolan telefonda görülecek en büyük fark, 5.6 inç boyutundaki Quad HD+ bükülebilir ekran. HD’nin yanında bulunan artı, kenardaki ekranda bulunan ekstra 160 pikseli belirtiyor. Telefon Note 4′ten 3.8 mm daha genişken, 2.2 mm de daha kısa ve ek olarak 3000 mAh bataryası da Note 4 ile farklılık gösteriyor.

Galaxy Note Edge, 2.7 GHz dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci ve 600 MHz Adreno 420 GPU ile güç alacak. 3 GB RAM’e sahip olan telefon, 32 ve 64 GB dahili depolama alanı seçenekleriyle satılacak. 16 MP arka kamerasına ek olarak görüntülü sohbet ve selfie’ler için de 3.7 MP’lik bir ön kamera, Note Edge ile kullanıcıya sunulacak.

Telefonun ülkemizde satılıp satılmayacağı, satılırsa fiyatının ne olacağı henüz bilinmiyor ancak Samsung’un “sınırlı sayıda” satışa çıkaracağını açıklaması, Note Edge’i mağaza raflarında görme ihtimalimizi düşürüyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir