Gündem

Samsung Galaxy Note 5’te 4 GB RAM olacak

By

on

Ağustos sonu veya Eylül başında tanıtılması beklenen Galaxy Note 5’in lansmanı yaklaştıkça, dedikodular da hız kazanmaya başladı. Geçtiğimiz sene olduğu gibi telefonun bir de edge kenarlı modelinin çıkacağı yönündeki söylentiler devam ederken, bugün itibariyle şirketin ana model olan Note 5’te 4 GB RAM kullanacağı duyuruldu.

Detaylı Samsung haberleriyle tanınan Sammobile sitesinin “doğrulandı” etiketiyle kaleme aldığı yazıda, telefonun LPDDR4 türünde 4 GB RAM ile kullanıcıların karşısına çıkacağı söylendi.

Şu an için Sammobile’ın söylediğini Samsung’dan gelmiş olarak kabul edemeyeceğimiz düşünüldüğünde, bilginin kesin doğru olduğunu da söyleyemiyoruz ancak dünyanın en büyük telefon üreticisinin yeni phablet modelinde 4 GB RAM tercih etmesi de hiç şaşırtıcı olmayacaktır.

Bu bilgi dışında Galaxy Note 5’in bir de Exynos 7422 yonga setine sahip olacağı belirtiliyor. Şirketin ilk “tek çip” çözümü olan bu yonga seti, sekiz çekirdekli bir CPU’nun yanında GPU, RAM, depolama alanı ve Shannon 333 LTE modemi de içerisinde barındırıyor.

Galaxy Note 5 ile ilgili daha önceki dedikodular arasında telefonun Super AMOLED QHD çözünürlükte 5.67 inç boyutunda bir ekran olacağı söyleniyordu. Ek olarak yeni modelde kablosuz şarj imkanı sunulacağına da neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir