Gündem

Samsung Galaxy Note 3, Rusya’da Android Lollipop almaya başladı

By

on

Android 5.0 Lollipop, çok yavaş da olsa her geçen gün daha fazla telefonda yerini alıyor. Rusya’daki Galaxy Note 3 sahipleri de bugünün şanslı isimleri. Şaşırtıcı şekilde Galaxy Note 4’ten önce Rusya’da resmi Lollipop güncellemesini alan Note 3, Galaxy S5 ve Galaxy S4‘ten sonra güncellemeyi alan üçüncü Samsung modeli oldu.

Samsung Galaxy Note 3 için Android 5.0 Lollipop’un Rusya’da resmi olarak yayınlanmasıyla birlikte yazılım da internetteki yerini aldı. Sammobile’ın paylaştığı ROM üzerinden, Türkiye’ye resmi olarak gelmeden de Note 3 için resmi Android Lollipop sürümüne kavuşabilirsiniz.

Daha önce yine Sammobile’ın paylaştığı video ile Galaxy Note 3’te Android Lollipop’un nasıl görüneceğini inceleme fırsatı bulmuştuk. Lollipop güncellemesiyle birlikte, Samsung Hızlı Ayarlar’ı ilk olarak S5’te gördüğümüz şekilde Note 3’e de geliyor. Onun haricinde, ekran görüntülerindeki tasarım, Lollipop’un ilk resimleri ile Samsung’un TouchWiz arayüzünün birbirine girmiş hali gibi görünüyor. Lollipop güncellemesiyle birlikte telefonda daha iyi bir pil ömrü ile genel olarak performans artışı bekleniyor.

note 3 lollipop

Galaxy Note 3 için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin Rusya’da başlamış olması ise dünyanın geri kalanı için oldukça iyi bir haber. Bu bilgiyle birlikte, artık güncellemenin çok da uzakta olmadığını öğrenmiş olduk. Umuyoruz Samsung güncelleme yönündeki çalışmalarına durmadan devam eder ve resmi güncellemeyi bir an önce telefonlarımızda görürüz.

➤ Hangi telefon ne zaman Android Lollipop güncellemesi alacak?

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir