Gündem

Samsung Galaxy Note 2, Android Lollipop almayabilir

By

on

Hızla devam eden Android Lollipop güncellemesi bütün markalar için devam ederken, amiral gemisi telefonlarına hızla güncellemeyi gönderen Samsung’dan kötü bir haber geldi. Facebook’ta yöneltilen bir soruyu cevaplayan Samsung Gulf hesabı, iki eski nesil amiral gemisi phablet’in birçok pazarda Android 4.4.2 KitKat’ta kalacağını söyledi.

gsmarena_002-5

Galaxy Note 2’nin ne zaman Lollipop alacağını soran bir kullanıcıya “Note 2 için Lollipop güncellemesi yayınlanmayacak” cevabını veren resmi hesap kullanıcılarda hayal kırıklığına yol açtı. Android Lollipop daha ilk tanıtıldığı zamandan bu yana Note 2 için güncelleme yayınlanacağı yönünde haberler almıştık. Lollipop güncellemesinin bölgelere özel dağıtılma ihtimali bulunsa da, Note 2 için Android 5 güncellemesini görmeyebiliriz.

Samsung Gulf hesabında verilen bu yanıtın ardından şirketin İspanya bölümü de resmi Twitter hesabından bir açıklama yayınladı. Samsung İspanya, Note 2 için Android Lollipop güncellemesinin hazırlanmakta olduğunu ancak sorunsuz bir şekilde çalıştığı kesinleşirse yayınlanacağını belirtti. Yani şu an için net bir bilgi bulunmuyor ancak Note 2 için çok da umutlu olmamak yerinde olur.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir