Gündem

Samsung Galaxy J7 ve J5 resmen duyuruldu

By

on

Samsung’un ön yüzünde flaş olan yeni modelleri Galaxy J5 ve J7, devamı gelmesi muhtemel olan J serisinin ilk modelleri olarak Çin’de tanıtıldı.

Galaxy J7, sekiz çekirdekli Snapdragon 615 yonga setinden güç alırken, 5.5 inç ekranı 1280×720 piksel çözünürlük destekliyor. Daha düşük güçteki model olan Galaxy J5 ise, 1.2 GHz Snapdragon 410 yonga setiyle çalışıyor ve 5 inçlik ekranı 720p çözünürlük destekliyor. Galaxy J7, 7.9 mm kalınlığındayken, Galaxy J5, 8.5 mm ölçüsüne sahip. Büyük ekranlı modelde 3000, küçük kardeşinde ise 2600 mAh batarya yer alıyor.

galaxy j5

Telefonların bunlar dışındaki özellikleri ise aynı. İki cihazda da 1.5 GB RAM, 16 GB arttırılabilir depolama alanı, 13 MP arka, 5 MP ön kamera ile LTE ve çift SIM desteği bulunuyor. Android 5.1 Lollipop ile kutudan çıkan telefonlar siyah, beyaz ve altın renk seçenekleriyle kullanıcının beğenisine sunuluyor.

galaxy j7

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden Samsung’un ilk kez bu modellerde ön yüzde bir LED flaş kullandığını da belirtelim. Telefonlar şu an için yalnızca Çin’de satışa çıkarken, dünyanın diğer bölgelerine dağıtılıp dağıtılmayacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir