Gündem

Samsung Galaxy J1 geliyor

By

on

Samsung’un uzun zamandır dedikodusu dönen Galaxy A7’yi resmiyete dökmesinden daha birkaç gün geçmesine rağmen, Koreli dev firma yeni bir model daha çıkardı. Galaxy J1 adı verilen bu model, GSM Arena’nın haberine göre ilk olarak geçtiğimiz ay ortaya çıkmış, sonrasında da özellikleri sızmıştı. SM-J100 model numarasına sahip olan telefon, Samsung’un yeni başlayan ve düşük gelir kitlesine hitap etmesi beklenen J serisinin ilki olarak öne çıkıyor.

Telefonun şu an için elde edilen görüntüleri ise bir broşürden geliyor. Telefonun Samsung’a ait olduğu ise tasarımın her yerinden belli oluyor diyebiliriz. Broşürde 2 MP boyutundaki ön kamera öne çıkarılsa da, J1’in arkasında da 5 MP kamerası bulunuyor. Daha çok üst seviye amiral gemisi telefonlarda gördüğümüz Ultra Güç Tasarruf Modu gibi pil koruma özelliği de yine J1’de karşımıza çıkacak.

Telefonun ekranı 4.3 inç boyutunda, 480×800 piksel çözünürlük destekleyecek, ekranda AMOLED teknolojisi kullanılıp kullanılmadığına dair bir bilgi bulunmuyor ancak kullanılsaydı, Samsung bunun reklamını yapardı diye düşünüyoruz. Ekranın altında Marvell PXA1908 64-bit yonga seti bulunan Galaxy J1, 1.2 GHz dört çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 4 GB genişletilebilir depolama alanı ve 1850 mAh bataryayla geliyor.

Samsung Galaxy J1, LTE, 3G, çift SIM LTE ve çift SIM 3G modelleriyle satılacak, 3G modellerde ön kamere VGA kalitesine düşürülecek. Sızan görüntülerde telefonun 14 Ocak’ta lanse edileceği belirtiliyor, yani birkaç gün içinde daha detaylı bilgi elde etmemiz mümkün.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir