Gündem

Samsung Galaxy Grand 2 güçlenerek geliyor

By

on

Samsung, geniş ekranlı akıllı telefonu Galaxy Grand’i, dört çekirdekli işlemcisi ve daha da büyük HD ekranıyla birlikte tekrar piyasaya sürecek.

Aralık ayında Samsung şirketi, ilk Galaxy Grand’den sonra Grand 2’nin de çıkacağını duyurmuştu. Yapılan açıklamaya göre Grand 2, 1.2 GHz, dört çekirdekli işlemciye sahip olacak. Galaxy Grand ise yine 1.2 GHz ancak çift çekirdekli işlemciye sahipti. İşlemci dışında ekran boyutu ve çözünürlüğü de değişiyor. Galaxy Grand 2’nin ekranı 5.25 inç büyüklüğünde ve HD video özelliğiyle birlikte 1280 x 720 çözünürlüğünde olacak. Önceki telefon 5 inç ve 800 x 400 çözünürlüğünde ekrana sahipti.

Samsung sadece ekran ve işlemciyle kalmayıp, bataryayı da 2,100 mAh’den 2,600 mAh’e yükseltecek. Daha büyük ekran ve batarya, Grand 2’nin ilkine göre 1 gram kadar daha ağır olmasına neden olacak. Kalınlığın ise 8.9 milimetre olacağı belirtiliyor.

Grand 2, Google’ın satın aldığı Motorola’nın yakın zamanda duyurduğu Moto G ile işlemci ve çözünürlük olarak aynı özelliklere sahip. Grand 2’nin değişmeyen kısmında ise kamerası yer alıyor. 5 megapiksel kamerası olan Moto G’ye 8 megapiksellik kamerasıyla fark atan Grand 2, 8 GB dahili hafızayla birlikte microSD kart girişine sahip olacak. Moto G ise 8 ve 16 GB’lık seçeneklerine sahip ancak microSD kart desteği bulunmuyor. Bunların dışında her iki telefonda da LTE desteği sağlanmıyor.

İki telefonda da Android 4.3 kullanılmakta ancak Motorola Moto G’nin Ocak ayı itibariyle 4.4 sürümüne yükseltileceğini belirtti. Maalesef Samsung Grand 2’nin fiyatıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı o yüzden bu iki telefondan hangisinin daha iyi olduğunu şimdiden söylemek bir hayli zor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir