Gündem

Samsung Galaxy E5 ve E7 resmen duyuruldu

By

on

Samsung, Galaxy A serisi telefonları için Hindistan’da gerçekleştirdiği lansmanda, uzun zamandır dedikoduları dönen E serisine ait 2 yeni Android telefonunu da duyurdu. Galaxy E serisinin ilk telefonları, beklendiği üzere Galaxy E5 ve E7 oldu. Daha önce iki telefonun da tüm özellikleri sızmıştı ve telefonlara dair elde edilen tüm bilgileri paylaşmıştık. Görünüşe göre verdiğimiz tüm bilgiler doğru çıktı.

Galaxy A serisine oranla nispeten daha bütçe dostu olan E serisinin ilk telefonu olan Galaxy E5’in, 5 inç boyutunda Super AMOLED ekranı 720p HD çözünürlükte görüntü kalitesi sunuyor. 8 MP arka, 5 MP de ön kameraya sahip. 16 GB dahili depolama alanının yanında 2400 mAh da bataryası bulunuyor. 1.2 GHz dört çekirdekli işlemcisini 1.5 GB RAM ile destekleyen Galaxy E5’in büyük ağabeyi konumundaki Galaxy E7’de ise tek farkı ekran, RAM ve bataryada görüyoruz. 5.5 inçlik Super AMOLED ekranı, yine 720p çözünürlükte HD görüntü kalitesi sunarken, Galaxy E7’de 2 GB RAM bulunuyor. Telefonun boyutu büyüdüğü için de Samsung, cihazda 2950 mAh batarya tercih etmiş. İki telefon da 7.3 mm’lik kalınlıklarıyla oldukça ince ve ikisi de Android 4.4 KitKat ile çalışıyor.

Galaxy E serisi telefonlar, 20 Ocak’ta Hindistan’da satışa çıkacak ve ardından tüm dünyaya gönderilmeye başlanacak. Galaxy E5, yaklaşık 300 dolara denk gelen bir fiyat etiketine sahipken, Galaxy E7 ise 350 dolar civarında bir fiyattan satılacak. Ek olarak iki telefon da yakın gelecekte Android 5.0 Lollipop güncellemesine kavuşacak.

Recommended for you

1 Comment

  1. Sefer Akıcı

    Mart 12, 2015 at 6:24 am

    E5 Bataryasının sabit batarya olması olumsuz tarafı. S3 le karşılaştırıldığında S3 %71 E5 %68 E5 geride kalıyor. Ama E5 pahalı. E5 in Bence en çekici tarafı ön kamera 8mp arka kamera 5mp olması. Yani sadece arka kamera.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir