Gündem

Samsung Galaxy Alpha ve S5 Mini, Android Lollipop alacak

By

on

Android Lollipop furyası durmaksızın devam ederken, her geçen gün farklı telefonların güncellemeyi alacağına dair bilgiler de elimize ulaşıyor. Samsung’un resmi Finlandiya ve Danimarka web sitelerinde yer alan bir duyuru, şirketin bundan sonra hangi cihazlarına Android Lollipop güncellemesi getirmeyi planladığını açığa çıkardı.

Biliyor olabileceğiniz gibi Samsung’un şu ana kadar çok sayıda üst sınıf telefonu, Android Lollipop güncellemesine kavuşmuştu. Şirket biraz geç kalsa da, Galaxy S5 ile başlayan güncellemesini, Galaxy S5 Active, Galaxy Note Edge, Galaxy Note 4, Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için kısa süre içerisinde -en azından bazı bölgelerde- art arda göndermiş, kullanıcılarını mağdur etmemişti. Ancak bu telefonlardan sonra Samsung’un hangi cihazlarına yeni güncellemeyi göndereceği bilinmiyordu.

Daha önce Galaxy Note II için Android Lollipop’un geleceği kesinleşirken, şirketin çokça tercih edilen S5 Mini ve Galaxy Alpha modelleri için Lollipop güncellemesi dedikodu aşamasını geçememişti. Ancak Samsung Finlandiya ve Danimarka sağ olsun, artık bu iki modelin de Note II ile birlikte Lollipop alacağını kesin olarak söyleyebiliyoruz. Fince dilindeki bu sitede görebileceğiniz üzere, Galaxy S5 Mini ve Alpha modellerinin yanında Android 5.0.1 Lollipop ifadesi yer alıyor. Daha önce Note II’nin Lollipop alacağını da yine şirketin resmi sitesi aracılığıyla öğrenmiştik. Ek olarak Galaxy Alpha’nın Lollipop alacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor olsa da, ilk kez resmi bir Samsung kaynağından telefonla ilgili bir bilgi edindik.

Samsung Galaxy S5 Mini, Alpha ve Note II için Android Lollipop güncellemesinin ne zaman geleceği konusunda ise ne yazık ki “2015 içerisinde” ifadesi dışında hiçbir bilgi bulunmuyor. Daha önce, Samsung’un Fransa kolundan bir yetkili, bir basın kuruluşuna yaptığı açıklamada Galaxy S5 Mini’nin Lollipop güncellemesini 2015’in 2. çeyreğinde alacağını söylemişti. Belki üç telefon da Haziran ayına kadar güncellemeye kavuşabilir. Umuyoruz Samsung hızlı davranır ve iki buçuk yıllık Note II ile önceki yılın önemli modelleri S5 Mini ve Alpha kullanıcılarını sevindirir.

Recommended for you

0 Comments

 1. hasan

  Nisan 6, 2015 at 8:42 am

  Samsung galaxy s5mini ye direk lollipop 5.0.2 güncellemesini istiyoruz lütfen

 2. kadir

  Nisan 14, 2015 at 10:36 am

  s5 mini kullanıcısı olarak beklenen ve sevindirici bilgi.bravo admin. bu haber de 2016 rötarlı çıkarsa bir daha fin hamamına girmem ülen.

 3. aykut

  Mayıs 3, 2015 at 2:55 pm

  bende sansung s5mini kullanıyom bu telefona ne zaman güncelleme ne zaman gelecek.

 4. Gokhan

  Haziran 20, 2015 at 4:56 pm

  Haziran bitiyor S5 mini lollipop olmadi yaziklar olsun Samsung!

 5. resid

  Temmuz 12, 2015 at 12:31 pm

  Ne vaxt gelir ya bu gunceleme gelsin daha

 6. Hasan

  Ağustos 23, 2015 at 10:05 pm

  Ağustos bitecek hala gelmedi lollipop s5 miniye net bir bilgi de yok internette

 7. levent

  Eylül 9, 2015 at 6:51 pm

  s5 mini kullanıcısı olarak merak ediyorum bu güncelleme ne zaman gelecek ne bilgi veriliyor internette ne bişey

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir