Gündem

Samsung Galaxy Alpha Türkiye’de satışa çıkıyor

By

on

Samsung’un iPhone rakibi olarak ortaya çıkan, ancak tasarımı haricindeki özellikleriyle iPhone’dan nispeten uzak kaldığını söyleyebileceğimiz Galaxy Alpha, 13 Ekim’den itibaren Türkiye’de satışa sunuluyor. Ağustos ayında resmi duyurusu yapılan ve Eylül ile birlikte yavaş yavaş çeşitli ülkelerde satışa çıkan Galaxy Alpha’nın yeni durağı Türkiye’deki satış fiyatı ise Samsung tarafından 1899 TL olarak belirlendi.

Metal çerçeveye sahip tasarımıyla öne çıkan Galaxy Alpha’nın kavisli köşeleri ve yumuşak dokuya sahip bir arka kapağı bulunuyor. 6.7 mm kalınlığında olan telefon, şimdiye kadar çıkan Galaxy serisi telefonlardan en incesi olarak öne çıkıyor. Ağırlığı da 115 gram olan Galaxy Alpha, Samsung’un üst-orta kesime hitap eden yeni telefonu olmasına rağmen ne yazık ki donanım açısından pek bekleneni veremiyor. Öncelikle böyle duyurulan bir telefonun yalnızca 720p çözünürlükte ekrana sahip olmasının büyük bir hayal kırıklığı olduğunu söyleyelim. Quad HD beklenirken, Full HD bile vermeyen Samsung, Super AMOLED teknolojisi kullandığı 4.7 inçlik ekrana yalnızca 1280 x 720 piksel çözünürlük vererek çok güçlü olabileceğini düşündüğümüz Galaxy Alpha’yı biraz geriye itiyor.

2 adet dört çekirdekli Exynos çip ile toplamda sekiz çekirdekli bir CPU’ya sahip olan Galaxy Alpha’da 8 çekirdeğe rağmen Snapdragon tercih edilmemesi de eksi olarak Samsung’un hanesine yazılıyor. Telefonun bataryası da 1860 mAh değerini gösteriyor, Galaxy S5’ten 1000 mAh daha düşük olan bu değerin telefon özellikleri düşünüldüğünde benzeri bir pil ömrü sunacağını tahmin etsek de daha yüksek olabilirdi diye düşünmeden edemiyoruz. Telefonun bunlara ek olarak 2 GB RAM’i, arkada 12, önde 2.1 MP kameraları ve 4K video çekme özelliği bulunuyor. Parmak izi okuma özelliği de bulunan Galaxy Alpha, siyah, beyaz, altın ve parlak gümüş renklerinde satışa çıkıyor.

[ngg_images gallery_ids=”9″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails”]

 

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir