Gündem

Samsung Galaxy Alpha için Lollipop çıktı

By

on

Samsung’un Lollipop güncellemeleri devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Galaxy A3 ile A serisine yeni işletim sistemini göndermeye başlayan şirket, bu hafta itibariyle de Samsung modellerindeki büyük değişimin ilk ürünü ve simgesi olan Galaxy Alpha için Android Lollipop’u yayınlamaya başladı.

Sammobile’da yapılan habere göre, SM-G850 model numaralı akıllı telefon için Android Lollipop güncellemesi Güney Kore’de bu sabah itibariyle yayınlandı. Şu an ülkede hem OTA hem de Kies yazılımı üzerinden erişilebilen Lollipop’un kısa zaman içerisinde tüm dünyaya yayılması bekleniyor. Çoğu zaman güncellemeleri ilk olarak ana vatanında başlatan Samsung’un ilk adımı attıktan sonraki süreci gayet hızlı işlettiğini biliyoruz.

Direkt olarak Android 5.0.2 sürümüyle gelen güncelleme, artık her yerde göre göre ezberlediğimiz Lollipop özellikleri ve yeniliklerinin dışında performans ve stabilite iyileştirmeleri ile pil ömrüne katkıda bulunuyor. Önümüzdeki hafta süresince telefonunuzu kontrol edip güncellemenin gelip gelmediğine bakmanızda fayda var.

Recommended for you

0 Comments

  1. cabir

    Mayıs 30, 2015 at 6:51 pm

    Güncelleme sonrası menu tuşu zaman zaman (çoğunlukta) çalışmıyor, back tuşu soruzsuz çalışıyor.Menu tuşunun sorunsuz çalışması için dokunma hassasiyetini açmanız gerekiyor.

  2. Hakan

    Haziran 13, 2015 at 10:20 pm

    Arkadaş insaf edin biraz biz bu telefona 2bin tl para saydık aldık. Güncelleme adı altında yayınladığınız sürüm tam bir fiyasko. Tank gibi çalışan telefonumu mahvetti ateş gibi ısınıyor ve sürekli takılıyor telefon. Bunu yaparken bilinçli olarak yaptığınıza eminim sapasağlam cihazı bozuyorsunuzki yenisini satasınız. Yazıklar olsun sizin politikanıza yazıklar olsun aldığınız paraya zehir zıkkım olsun çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın inşallah. İnsanları kandırıp hak kazandığınızı sandığınız paralar haram olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir