Gündem

Samsung Galaxy A8’in görselleri sızdı

By

on

Samsung’un daha kaliteli ve şık bir tasarım amacıyla tanıttığı A serisinin en yeni üyesi Galaxy A8 için dedikodular hızlanarak gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay içerisinde GFXBench sonuçları ortaya çıkan ve özelliklerini biraz öğrenebildiğimiz yeni model, bu sonuçlarda belirtilen 5.5 inçlik ekranın aksine, çok daha önceleri söylenen 5.7 inçlik bir ekran ile karşımıza çıktı. Galaxy A7 ile yan yana görüntülenen A8’in daha büyük olduğu su götürmezken, 5.7 inçlik FullHD AMOLED panel bilgisi de doğru görünüyor.

Telefona genel anlamda baktığımızda ise A serisinde karşılaştığımız nispeten keskin tasarımın, yerini daha çok Galaxy S serisindeki yumuşak tasarıma bıraktığını görüyoruz. A serisini diğer modellerden ayıran metal çerçeve ise yerini korumuş durumda. Telefonun kenarlıkları da oldukça ince yapısıyla ekran için büyük bir alan bırakırken, parmak izi okuyucusu barındıracağı söylenen Home tuşu biraz iri kaçsa da sıkıntı yaratacak cinsten değil.

Sızan fotoğraflar, telefonun özellikleri hakkında pek bilgi vermese de şimdilik Galaxy A8’de Snapdragon 615 yonga seti, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı olacağını söyleyebiliriz. Arka kamerası 16 MP olarak tasarlanan yeni modelin ön tarafında ise 5 MP kamera bulunacak. Android 5.1.1 yüklü olarak kutudan çıkacak olan cihaz, 5.9 mm gibi oldukça ince bir kasaya ve 140 gram gibi gayet hafif bir yapıya sahip. 3050 mAh bataryası da telefonun uzun süreler güç almasını sağlayacak.

Şu an için Samsung Galaxy A8’in ne zaman ve ne kadarlık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacağı bilinmiyor. Ancak sızıntıların da artmasıyla birlikte Samsung’un yapacağı resmi lansmanın artık çok uzakta olmadığını söyleyebiliriz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir